Telefonia internetowa VoIP Kup numer z dowolnego kraju! HaloPolska Centrala IPPBX Call Center System zapowiedzi IVR Infolinia firmowa numery toll-free Wirtualny Sekretariat
      halopolska.pl

Przydomowe elektrownie wiatrowe idealnym źródłem energii

Filed in Budownictwo by on 1 lutego 2013 0 Comments

W niniejszym artykule będziemy mieli przyjemność omówić Państwu, w jaki sposób wykorzystać maksymalnie to, co daje nam natura. Jak zatem wykorzystać naturalny potencjał zasobów, których niejednokrotnie jest pod dostatkiem, z których korzystać możesz Ty i cała ludzkość przez wiele setek tysięcy lat. Mowa tutaj oczywiście o niewyczerpanej i odnawialnej energii słonecznej wykorzystywanej do bezpośredniej produkcji prądu elektrycznego, do przetwarzania tej energii od sprzętu AGD po agregaty prądowe i sprężarkownie.

Elektrownie słoneczne

elektrownie słoneczneElektrownie słoneczne i jej energia fotowoltaiczna, bo tak nazywa się pozyskana energia ze słońca jest energią, którą wykorzystasz do następujących zastosowań:

1. Ogrzewanie wody, będącej źródłem ciepła w domu, bądź zasobnikami do mycia czy zmywania typu bojler.
2. Ładowanie akumulatorów samochodowych tudzież akumulatorów o innym przeznaczeniu
3. Zasilenie turbiny wytwarzającej prąd w domu
4. Wspomaganie zasobów energii wytwarzanej przez przydomowe elektronie wiatrowe, jeżeli jest do dodatkowy system właśnie w postaci energii pochodzącej z paneli fotowoltaicznych.

Dzisiejsze systemy i technologia pozwalają nam w końcu na taką formę i sposób zainstalowania elektrowni, czy to jest przydomowa elektrownia wiatrowa czy elektrownia słoneczna, na jaką kwotę pieniędzy jest Cię stać. Nie da się ukryć, że te drogie są najlepsze, inwestujecie więcej, ale za to cieszyć się możecie niezawodnością i niebywałą, jakością odzysku energii z natury.

Przydomowe elektrownie wiatrowe

Do tego takie przydomowe elektrownie wiatrowe działają ciszej (niemal bezszelestnie) i wydajniej nawet o 30% od tych tańszych to samo jest w przypadku elektrowni słonecznych. Podobnie jest w branży kominkowej, kupisz piec taki, który jest 10 krotną równowartością tego drogiego, ale jakość w użytkowaniu i pozyskaniu energii kolosalna! Jednostką pomiarową jest tak zwane natężenie promieniowania, czyli ilość energii słonecznej, jaka jest w stanie oświetlić daną powierzchnię. Mierzona jest w W/m2. Ponieważ pogoda jest zjawiskiem zmiennym szczególnie w Polsce i strefie umiarkowanej nie obliczysz precyzyjnej ilości promieniowania, jaka pojawia się na Twoim terenie, dlatego przy obliczaniu jakiejś konkretnej wartości posłużyć się będziesz czystą statystyką dla określonego miejsca, w którym ulokowana jest przydomowa elektrownia – wiatrowa, słoneczna czy hybryda. Nasz klimat charakteryzuje się średnimi temperaturami rzędu 10 °C do 30 °C w cieplejszych miesiącach oraz temperaturą poniżej 0 °C a 15 °C w najzimniejszym miesiącu. Tak, że widzicie, że taki klimat sprzyja rozwojowi przydomowych elektrowni wiatrowych niż tych typowo słonecznych.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *