• umowa o pracę a umowy cywilnoprawne pdf
 • pierwsza umowa o pracę co musi zawierać podpisując umowę rodzaje umów obowiązki pracodawcy dwie umowy
  prawolingo.pl

  Rodzaje przekaźników

  Filed in Budownictwo by on 19 grudnia 2012 0 Comments

  Artykuł o przekaźnikach pokaże nam jakie przekaźniki dostępne są na rynku, kto jest ich producentem oraz jakie modele cieszą się największą popularnością?

  Na początku powiedzmy sobie czym jest przekaźnik. Przekaźnik jest to przełącznik sterowany jest za pomocą elektromagnesu. Elektromagnes reaguje na niskie napięcia (wystarczy mu już niewielki prąd), a w obwodzie styków istnieje możliwość sporego prądu i znacznie większego napięcia.

  Producenci przekaźników, którzy się liczą na rynku to przede wszystkim włoscy producenci Finder oraz Elco. Przekaźniki Relpol to polski producent.

  Oto główny podział przekaźników:

  Przekaźniki subminiaturowe

  Przekaźniki czasowe

  Przekaźniki przemysłowe

  Przekaźniki interfejsowe

  Przekaźniki miniaturowe

  Przekaźniki nadzorcze

  Przekaźniki programowalne NEED

  Przekaźniki półprzewodnikowe

  Przekaźniki impulsowe

  Omówmy sobie krótko kilka z powyższej listy.

  Przekaźniki półprzewodnikowe firm Elco i Relpol. Przekaźniki półprzewodnikowe stosowane są wraz z grzałkami. W branży przemysłowej przekaźnik półprzewodnikowy odnajdziemy przy takich produktach jak klimatyzatory, nagrzewnice oraz piece.

  Przekaźniki czasowe to głównie Finder i Relpol. Są one jednymi z najbardziej popularnych przekaźników. W gałęzi przemysłowej odnajdziemy ten rodzaj przekaźnika przy liniach produkcyjnych, jak i również przy sterowaniu specjalistycznymi procesami, automatyką budynku czy układami rozruchowymi silników. Jeśli mielibyśmy wskazać najpopularniejszy przekaźnik czasowy to jest nim bez wątpienia Finder 80.01.

  Przekaźniki przemysłowe są używane jako układ sterowania i funkcjonują jako elementy, które oddziałują między wrażliwą elektroniką, a układami wykonawczymi (siłowniki, elektrozawory oraz silniki itp.).

  Przekaźniki miniaturowe przypominają przekaźniki przemysłowe. Są one mniejszą skalą i wykorzystywane jako element układu elektronicznego – sterownik. Najbardziej pożądanym modelem przekaźnika miniaturowego jest przekaźnik Finder 55.34.

  Przekaźniki interfejsowe to przekaźniki przemysłowe czy miniaturowe wraz w komplecie z gniazdem. Gniazda do przekaźników przemysłowych i miniaturowych musimy dobierać indywidualnie do każdego modelu z danej serii.

  Przekaźniki nadzorcze odpowiedzialne za nadzór prądu, napięcia oraz instalacji dwufazowych. Zastosowanie przekaźnika nadzorczego to przede wszystkim ochrona silnika czy układy awaryjnego zasilania.

  Leave a Reply

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *