Jak dobrać oświetlenie ogrodowe?

Filed in Dom by on 30 października 2017 0 Comments

Oświetlenie zewnętrzne może pomóc pozbyć się obszarów problemowych w ogrodzie, równocześnie podkreślając to, co warto uwydatnić i odwracając uwagę od tego, czego podkreślać nie chcemy. Na przykład, czy masz zainstalowany system wodny? Być może w Twoim ogrodzie rośnie stare drzewo z pięknymi gałęziami? Przemyśl wszystkie mocne strony ogrodu i skorzystaj z oświetlenia zewnętrznego, aby je wyeksponować. Jeśli chodzi o lampy ogrodowe wybór jest naprawdę duży i właściwie ograniczony tylko przez kreatywność: nie lękaj się z tego skorzystać!

Porady dotyczące wyboru oświetlenia ogrodowego

solarna lampa ogrodowaJak zwykle – mniej znaczy więcej. Zdecyduj się na produkty o wyższej jakości i kupuj mniejszą ilość sztuk. Tańsze rzeczy na rynku mogą dać oszałamiający efekt, ale takie lampy ogrodowe niekoniecznie wytrzymają działanie czynników pogodowych. Oświetlenie na świeżym powietrzu to coś, co chcesz zrobić raz, a porządnie – a dzięki wysokiej jakości produktom zyskujesz gwarancję jakości. Idź w kierunku takiego rozwiązania.

Tańsze produkty mogłyby na przykład nie posiadać wszystkich elementów pozwalających na prawidłowe połączenie wszystkich kabli i mogłyby nie zostać prawidłowo uszczelnione. Mogłoby to doprowadzić do wchłaniania przez lampy wilgoci – co oczywiście w efekcie doprowadziłoby do ich zniszczenia.

W przeciwieństwie do oświetlenia w swoim domu wszystko, co musisz umieścić na świeżym powietrzu, musi wytrzymać zmienne warunki pogodowe – od okropnego ciepła po mrozy zimy, nie wspominając o wietrze, deszczu i gradzie! Oto dlaczego opłaca się inwestować w lampy ogrodowe wysokiej jakości.

Rodzaje światła ogrodowego

Podobnie jak w przypadku wszelkiego typu oświetlenia, również jeśli chodzi o to ogrodowe istnieje wiele różnych stylów światła – pewne typy są jednak kluczowe w tworzeniu skutecznej iluminacji. Lampy punktowe są idealne do oświetlania drzew i krzewów – dostępne w sklepach w dużym zakresie asortymentu, dzięki czemu można z łatwością dobrać coś w zależności od wysokości rośliny, którą chce się oświetlić. Są też lampy do schodów na tarasie – przeznaczone do rzucania wystarczającej ilości światła do tego, aby oświetlić każdy krok stawiany na tym obszarze.

Można też pokusić się o oświetlenie w stawach czy innych oczkach wodnych. Jeśli masz takowe w ogrodzie, to świetny sposób, aby uczynić je punktem centralnym zarówno w ciągu dnia jak i w nocy.

Światła ogrodowe są dostępne zarówno w wersji halogenowej, jak i LED. Światła halogenowe zazwyczaj potrzebują więcej mocy niż diody LED, które są bardziej energooszczędne. Poza tym lampy halogenowe mogą być narażone na spadki napięcia.

Artykuł zainspirowany został lampami ogrodowymi dostępnymi w sklepie https://light4u.pl/pol_m_lampy-ogrodowe-158.html

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *