Fiskars – najlepsza siekiera na rynku?

Filed in Dom by on 20 grudnia 2012 0 Comments

Zapewne każdy leśnik, drwal czy gospodarz, który potrzebuje do opalania kominka drewna, przyzna, że cechy, które powinny wyróżniać dobrą siekierę, to przede wszystkim niezawodność, wytrzymałość, solidność, długowieczność, wysoka jakość ostrza i ergonomiczna rękojeść. Praca z tym narzędziem ma bowiem nie być udręką czy ciężkim doświadczeniem, a po prostu jedną z wielu czynności do wykonania.

Chociaż na rynku istnieje wiele siekier spełniających część z tych kryteriów, to nie ma zbyt wielu takich, które charakteryzowałyby wszystkie te cechy.

Jedną z tych, która je spełnia, jest bez wątpienia siekiera Fiskars. Fiński producent produkuje owe narzędzie w kilku wersjach: do rozłupywania małych, średnich i dużych pni – wybór konkretnego modelu zależy od indywidualnych potrzeb.

Najwyższa jakość i styl

Fiskars dołożył wszelkich starań, aby jego siekiera rozłupująca spełniała wymagania i oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób. Są one więc wykonane z najwyższej jakości produktów i wytworzone nowoczesną technologią.

Ostrze narzędzia jest matrycowo kute, skrupulatnie szlifowane i podwójnie hartowane, co przyczynia się do jego wytrzymałości i żywotności. Jego krawędź została dodatkowo w taki sposób zaokrąglona, aby wyciąganie siekiery z pnia nie sprawiało pracującemu najmniejszej trudności. Zaokrąglenie sprawia również, że ostrze jest bardziej niż przeciętne ostrze odporne na szkody mechaniczne.

Specjalna powłoka PTFE, którą na ostrzu zastosowano, chroni je przed korozją i aż o dwadzieścia pięć procent zmniejsza tarcie.

Trzonek siekiery został natomiast wykonany z kompozytu włókna szklanego, czyli z tworzywa zwanego FiberComp. Jego zastosowanie pozwoliło osiągnąć większą lekkość i jednocześnie znacznie większą wytrzymałość narzędzia. Powoduje ono ponadto mniejsze zmęczenie i dzięki temu wydłuża czas pracy. Trzonek, co również istotne, pozostaje na swoim miejscu nawet w trakcie wykonywania intensywnych ruchów i zamachów.

Miękka rękojeść

Softrip to z kolei nazwa tworzywa, z którego wykonany został uchwyt. Jak sama nazwa wskazuje, jest to miękki, a do tego ergonomiczny i antypoślizgowy materiał, dzięki któremu siekiera bardzo precyzyjnie trzyma się w ręce.

Podsumowując, siekiera Fiskars ma wszystko to, czego można wymagać od siekiery.  Spełnia ona wymagania i oczekiwania nawet najbardziej wymagających jej użytkowników, gdyż skupia w sobie wszystkie pożądane przez drwali czy leśników cechy. Z pewnością więc można polecić ją każdemu, kto ceni sobie jakość, użyteczność i stylowość.

 

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *