Konsolidacja kredytów sposobem na wyjście z długów

Filed in Ekonomia by on 19 grudnia 2012 0 Comments

Wiele osób z różnych powodów zmuszonych jest zaciągnąć kilka kredytów. Koszty związane z posiadaniem zadłużenia w kilku bankach stają się zbyt wysokie, przez co coraz trudniej płacić raty. Korzystając z odpowiednio dopasowanej konsolidacji kredytów, zamiast kilku rat można płacić tylko jedną. Może być ona niższa niż wszystkie raty płacone dotychczas, lecz należy sprawdzić czy wydłużenie czasu spłaty będzie korzystne.

Konsolidacja kredytu polega na zamienieniu kilku zadłużeń z różnych banków na jedno. Dzięki temu można obniżyć płaconą co miesiąc ratę. Ponadto nie trzeba już pamiętać o różnych terminach wpłacania pożyczonych pieniędzy. Kredyt konsolidacyjny zapewnia komfort spłaty nawet znacznego zadłużenia. Bank, który go oferuje, może dopasować warunki spłaty do indywidualnych potrzeb klienta. Istnieje również możliwość zmiany waluty kredytu czy też pożyczenia dodatkowej sumy pieniędzy na dowolny cel. To wszystko związane jest z wydłużeniem czasu oddawania pieniędzy bankowi.

Kredyt konsolidacyjny nie zawsze musi być korzystny dla spłacającego. Zawsze należy sprawdzić, czy suma zapłaconych odsetek nie będzie wyższa niż w przypadku spłacania kilku osobnych kredytów. Komfort związany z płaceniem jednej, niższej raty, może nas bowiem dużo kosztować. Im więcej rat musimy wpłacić, tym więcej odsetek oddajemy bankowi. Ważne, aby dowiedzieć się jaki będzie ogólny koszt kredytu konsolidacyjnego i porównać go z kosztami spłacania kilku kredytów.

Konsolidować można rożne rodzaje zadłużenia, pochodzące z kilku banków. Kredy konsolidacyjny może obejmować jednoczesną spłatę karty kredytowej oraz kredytów gotówkowych. Na jeden kredyt można również zamienić zarówno pożyczkę na samochód jak i na mieszkanie.

Zabezpieczenie kredytu konsolidacyjnego hipoteką, znacząco zmniejsza jego koszty. Jeżeli w skład konsolidowanych kredytów wchodzi kredyt hipoteczny, nie trzeba szukać dodatkowego zabezpieczenia. Poręczenie majątkowe w postaci nieruchomości pozwala na obniżenie oprocentowania kredytu nawet dwukrotnie. Ponadto klient nie jest zobowiązany do wykupienia dodatkowego zabezpieczenia na życie.

Nie warto odwlekać w czasie spłaty zadłużenia. Banki udzielające kredytów konsolidacyjnych śledzą uważnie historię kredytową klienta. W przypadku, gdy miał on długie przerwy w spłacie, w oczach banku traci on swą wiarygodność i może nie uzyskać kredytu konsolidacyjnego. Zawsze warto więc szukać rozwiązania trudnej sytuacji finansowej jak najszybciej. Dzięki temu nie wzrośnie wysokość odsetek związanych z uchylaniem się od spłaty.

Dowiedz się więcej na Jak wyjść z długów.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *