Nowy czy używany sprzęt elektroniczny do firmy?

Filed in Reklama by on 3 grudnia 2012 0 Comments

Każde przedsiębiorstwo dąży do minimalizowania kosztów. Wyposażenie biura oraz wykorzystywany sprzęt są jednym z większych wydatków.

Pomimo malejących cen wszelkiego rodzaju elektroniki, najczęstszą formą zakupów dokonywanych przez młodych przedsiębiorców jest kredyt. Czy warto oszczędzać na naszych narzędziach?

Obecnie powstaje coraz więcej nowych, małych firm. Większość z nich swoje pierwsze kroki stawia dzięki dofinansowaniom od państwa lub odłożonych środkach założycieli. W jaki sposób może skutecznie zaoszczędzić osoba decydująca się, że jej nową, wymarzoną działalnością gospodarczą będzie agencja reklamowa?

Początki każdego biznesu wiążą się z tym, że ponoszone koszta nie znajdują pokrycia w postaci przychodów. Dla młodych przedsiębiorców to okres zakupu odpowiedniego wyposażenia, działań marketingowych i reklamowych oraz poszukiwania klientów. W każdej z tych dziedzin możliwe jest skuteczne ograniczenie ponoszonych kosztów. Jak podjąć się takich działań przy okazji nie pogarszając standardu i możliwości świadczonych przez nas usług? Podczas zakupu nowego sprzętu elektronicznego większość osób korzysta z wszelkiego rodzaju internetowych porównywarek cen. Pokazują one przeróżne oferty z poszczególnych sklepów i pomagają w znalezieniu interesującego nas produktu po możliwie najniższej cenie. W przypadku decyzji o zakupie sprzętu używanego musimy liczyć się z nieco trudniejszym zadaniem.

Nasza agencja reklamowa potrzebuje z pewnością od kilku do kilkunastu niezbędnych narzędzi do świadczenia podstawowych usług. Nie obędziemy się bez komputera, telefonów, drukarki, skanera, telewizora. Po podliczeniu niezbędnych zakupów może okazać się, że w przypadku niektórych rzeczy będziemy musieli zdecydować się na tańsze produkty lub drogi kredyt. Najłatwiejszym rozwiązaniem tego problemu wydaje się być zakup sprzętu używanego. W tym przypadku największym wyzwaniem jest znalezienie towaru, który będzie znajdował się w wymaganym stanie technicznym.

Poszukiwania używanych narzędzi warto rozpocząć od wypytania bliskich lub osób znajomych. W przypadku takiej możliwości możemy liczyć się z większą szansą na nabycie sprawnego i zadbanego produktu. Istnieje również szansa na uzyskanie korzystnej ceny oraz wygodnego dla nas sposobu rozliczenia. Kolejnym krokiem powinny być internetowe serwisy aukcyjne. Znajduje się tam niezliczona ilość sprzętu różnego rodzaju i producentów. Możemy tam tak znaleźć poszukiwane rzeczy w bardzo atrakcyjnych cenach. W tego typu serwisach swoją ofertą często prezentują profesjonalne sklepy zajmujące się używanym sprzętem elektronicznym. W przypadku takiego zakupu możemy liczyć na gwarancję. Zdecydowanie bardziej niebezpieczne jest nabywanie tego typu rzeczy od osób indywidualnych. Powszechnym zjawiskiem jest sprzedaż bardzo zużytego sprzętu lub oszustwa. Trudno w później w takim przypadku o odzyskanie straconych pieniędzy. Zaletą obu możliwości (oraz wszystkich zakupów poprzez Internet) jest brak ograniczeń dotyczących miejsca. Nasza agencja reklamowa może mieścić się w Szczecinie, a zakup sprzętu w Poznaniu nie będzie żadnym problemem.

Najmniej ciekawym rozwiązaniem wydaje się być zakup użynanych produktów w sklepach stacjonarnych lub komisach. Ich asortyment jest zazwyczaj dużo uboższy od internetowych odpowiedników. Dodatkowo jakość oferowanego sprzętu pozostawia wiele do życzenia.

Decyzja o zakupie używanego sprzętu powinna być bardzo przemyślana. Poszukiwania powinno poprzedzić przygotowanie listy wybranych produktów. Przeglądając oferty należy brać później pod uwagę wyłącznie wybrane wcześniej rzeczy. Ryzyko jest niestety dużo.

Sprzęt elektroniczny nie należy niestety do trwałych i musimy się liczyć, że każdy używany produkt będzie bardziej awaryjny i mniej żywotny. Nie ma co liczyć na okazje, nikt nie pozbywa się wartościowych rzeczy w niewiarygodnie niskich cenach. O tym należy zawsze pamiętać przeglądając oferty poszczególnych serwisów i sklepów.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *