Co oznacza Twoje imię ?

Filed in Rozrywka by on 20 lutego 2013 0 Comments

Wszyscy ludzie mają jakieś imiona. Są one nam potrzebne przede wszystkim, aby można było się zwracać do siebie, aby jakoś odróżniać się od siebie w grupie.

Kolejnym co nas różnicuje jest nazwisko. Imię było jednak pierwotne.

Wywodzi się od najdawniejszych czasów, kiedy to imię pochodziło od przydomku lub czynności jaką dana osoba trudniła się na co dzień. Dziś wiemy, że imię oddziałuje na osobę noszącą je.

Geneza i pochodzenie imion ma wpływ na ich znaczenie.

Każde imię kryje za sobą pewne cechy charakteru i sposobu bycia. Chcąc nadać imię nowonarodzonemu dziecku powinno się przeanalizować jego dzień urodzenia, znak zodiaku, żywioł znaku – do tego dopasowujemy imię. Niepoprawnie dobranie imienia poskutkuje konsekwencjami w dalszym życiu np. może spowodować zachwianie pewności siebie, poczucia wartości, ogólnego postrzegania siebie i radzenia sobie w życiu. Interpretując imię odwołujemy się do słowa od jakiego ono pochodzi.

Z tym wiąże się pochodzenie od obcego języka. Większa część imion pochodzi z języka łacińskiego, greckiego, hebrajskiego, arabskiego, czy też angielskiego. Imiona o słowiańskich korzeniach wyróżniają się tym, że nie mają powiązań z nazwami bogów z tego obszaru. Bogowie byli uważani jako coś co jest tabu, dlatego nie wolno było czerpać od nich imion.

Liczne imiona biorą swój początek z kart Biblii.

Język to narzędzie do komunikacji miedzy ludźmi i całymi kulturami. Kontakty międzykulturowe spowodowały, że słowa a także imiona przechodziły z kultury do kultury. Nasz kraj znajduje się w centrum Europy – stąd tak różnorodne wpływy z rozmaitych stron świata.

Przy interpretacji imion wykorzystuje się również astrologię.

Przypisuje się znak zodiaku do jakiego imię pasuje. A to czy pasuje określa liczba imienia. Do liczb od jeden do dziewięć jest przyporządkowany dany zestaw cech i stylów życia. Taką liczbę oblicza się przez zsumowanie cyfr przyporządkowanie danym literom. Na koniec skracamy liczbę która wychodzi. Skróceniu nie podlega liczba jedenaście oraz dwadzieścia dwa. Część z nas nie ma przekonania do powiązania imienia ze znaczeniem. Niejednokrotnie uważa się, że to zabobon. Istnieje jednak spora grupa która widzi zasadność tej teorii.

Więcej o znaczeniu imion dowiesz się na www.znaczenie-imion.net

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *