Wybieramy obrączki ślubne.

Filed in Ślub i wesele by on 23 listopada 2012 0 Comments

Obrączki ślubne to jeden z najważniejszych elementów w dniu ślubu. Są one symbolem nierozerwalności i trwałości związku i miłości. Pamiętajmy, że pozostają one z małżonkami na długie lata. Warto dobrze zastanowić się nad wyborem, aby potem nie żałować. Główne kwestie do przemyślenia to wzór, kształt, surowiec z jakiego będą wykonane oraz kolor. Część par sugeruje się użytecznością obrączek, a część walorami estetycznymi, które wiążą się z modą obowiązującą w danym czasie. Na kupnie obrączek nie warto oszczędzać. To podstawowa zasada. Kupując cienkie obrączki oszczędzamy na kruszcu, a zapominamy, ze muszą one wytrzymać szmat czasu. Warto się zastanowić czy aby na pewno potrzeba licznych upiększeń np. diamenty, cyrkonie, grawery, wzory. Kupując obrączki zwróćcie uwagę na temperaturę na zewnątrz. W ciepły dzień palce będą bardziej napuchnięte co utrudni dobór rozmiaru. Nie kupujcie zbyt dużych obrączek- łatwo je zgubić. Gdy z kolei na zewnątrz jest zimno warto dopasować obrączki o pół rozmiaru większe. Jeśli lubicie tradycję to wybierzcie klasyczne złote obrączki bez żadnych dodatków. Ewentualnie zdecydujcie się na grawer w wewnętrznej części obrączek.

 Profil.

Do wyboru mamy profil płaski oraz wypukły – zaokrąglony. Najwygodniejsze będą obrączki o profilu zaokrąglonym od zewnątrz i wewnątrz. Są łatwiejsze do ściągnięcia oraz nie robią odcisków. Obrączki płaskie należą do nowoczesnego trendu.

Szerokość.

Najczęściej mamy do czynienia z przedziałem od 3 mm do 6 mm. Pamiętajmy, że gdy mamy drobne dłonie to zbyt szeroka obrączka będzie je przytłaczać. Dłonie męskie są bardziej masywne od kobiecych, dlatego czasem trudno coś wybrać. Zasadą jest że obrączki powinny być identycznej szerokości.

Wykończenie.

Mogą być błyszczące, satynowane, matowe, rysowane…jest mnóstwo możliwości.

Materiał.

Obrączki tradycyjnie wykonuje się ze złota. Może być ono w żółtym lub białym odcieniu, a także w łączonym na jednej obrączce. Obecnie dostępne są inne kruszce np. tytan, platyna, połączenia złota z palladem.

Dodatki.

Do większości obrączek można dołączyć np. diamencik, brylancik, cyrkonie oraz wewnętrzny grawer. Jeśli już zdecydowaliście się na diamencik to lepsze będzie osadzenie jednego większego brylantu, niż kilku mniejszych. Należy pamiętać że wszelkie dodatki do obrączki powodują problem ze zmianą jej rozmiaru.

Tradycja czy nowe trendy?

Klasyczne obrączki nigdy nie wychodzą z mody – są uniwersalne i praktyczne. Jeśli wolisz coś oryginalnego to zdecyduj się na indywidualny projekt obrączek. Pomysłowość nada obrączkom unikalności i niepowtarzalności. Bez względu na wszystko doboru obrączek należy dokonać  jak najszybciej – najpóźniej 3 miesiące przed ślubem. Żądajmy od jubilera potwierdzenia- certyfikatu oryginalności wyrobów.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *