kredyty poznań Pożyczki dla firm Pożyczki pod zastaw auta Tel. 61 833 75 61
      agarkredyty.pl

Rozwijać swoje zainteresowania.

Filed in Społeczeństwo by on 28 listopada 2012 0 Comments

Zainteresowania to ważny element rozwoju osobowości każdego z nas. Powinniśmy mieć własne zainteresowania i rozwijać je- prowadzi to do rozwoju intelektualnego. Czasem jednak brakuje nam na nie czasu. Praca, szkoła, obowiązki domowe i inne. Potem mamy już tylko czas na wypoczynek. Jak wzbudzić w sobie zapał do rozwiania pasji? Zainteresowania wpływają na indywidualność człowieka. Rozwijają nas w sposób nie tylko intelektualny, ale i duchowy. Czas zawsze się znajdzie tylko trzeba dobrze nim zagospodarować. Po powrocie do domu ze szkoły czy pracy, nie siadaj bezmyślnie przed komputerem czy też telewizorem. Są to współcześnie największe pochłaniacze czasu. A te nie wzbogacają  ani nie relaksują. Niektórzy z nas pół życia spędzają przed telewizorem czy komputerem- ani się obejrzą a staną się starzy i stwierdzą, że nic w życiu nie osiągnęli. Pielęgnowanie zainteresowań daje nam satysfakcję i szczęście.

Jeśli masz zainteresowanie, które trochę kosztuje np. podróżowanie, sporty – to istnieją pewne bariery. Nie oznacza to jednak, że trzeba z nich rezygnować. W ciągu miesiąca tak gospodaruj swoimi pieniędzmi aby stać cię było i na te zainteresowania. Na co dzień możesz rezygnować z małych przyjemności. W jednym miesiącu zaoszczędzisz mniej, w drugim więcej. I osiągniesz cel np. uzbierasz na sprzęt, podróż. Nie przejmuj się opiniami innych, którzy twierdzą np. że pasja jaką masz jest dla młodych. Fizycznie możemy się starzeć, ale w środku jesteśmy nadal młodzi. Aktywność typu wspinaczka, snowboard, narty, bieganie i inne formy spędzania wolnego czasu są także sprzymierzeńcem zdrowia. Nie powinny one dotyczyć tylko młodych ale właśnie i tych starszych. Zdobywanie nowych doświadczeń, poszerzanie wiedzy, mogą posłużyć nam, jak i otaczającym nas ludziom.

Jeśli nie masz zainteresowań to poszukaj czegoś dla siebie. Zaopatrz się m.in. w książki wprowadzające w różnego rodzaju hobby- np. prace ręczne, malowanie, fotografowanie, języki obce. Rozwijanie zainteresowań jest bardzo ważne w okresie dzieciństwa. Rodzice nie powinni ograniczać dziecka, ale wzbudzać w nim ciekawość i kreatywność. Nie ma wątpliwości, za rozwój dziecka odpowiadają jego rodzice. Wybierajmy różnorodne zajęcia dla dziecka by sprawdzić w czym jest najlepsze. Nie zmuszajmy go do zajęć i zabaw za jakimi nie przepada.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *