Atrakcyjna Wisła

Filed in Turystyka by on 4 marca 2013 0 Comments

Na południowym krańcu Polski w górach Beskidu Śląskiego mieści się urocze miasteczko, które po Zakopanem jest drugą zimową stolicą. Mowa tu rzecz jasna o Wiśle, która co roku przyciąga bezlik podróżników spragnionych odpoczynku i ładnych widoków na otaczające ją góry.

Podstawową atrakcją Wisły jest oczywiście sama rzeka Wisła – królowa polskich rzek – która w tutejszych górach bierze swój początek i pięknie się rozlewa na obrzeżach miasta.

Ale oczywiście to nie jedyne atrakcje turystyczne o których wypada wspomnieć, gdyż ta posiada ich bardzo wiele. Wystarczy przytoczyć wspaniały Zameczek prezydencki, który to stanął w Wiśle Czarne w 1930 roku dla ówczesnego prezydenta Ignacego Mościckiego – do dziś przyjeżdżają tutaj prezydenci Polski by odpocząć i zregenerować siły.

W Wiśle znajduje się również piękny pałacyk myśliwski Habsburgów zbudowany w XIX wieku. Teraz ten pałacyk znajduje się w centrum Wisły lecz nie zawsze tak było. Do 1985 roku pałacyk był na polanie Przysłop, skąd blisko było na polowania.

Ale Wisła to w zasadzie atmosfera, którą można poczuć najbardziej na słynnym Wiślańskim deptaku. Nie jednokrotnie można spotkać tutaj jakąś sławną personę również odpoczywającą w tej przecudownej miejscowości.

W skrócie wymieniłem atrakcyjne zabytki Wisły, ale to miasto to przecież portal do pięknych szlaków turystycznych w Beskid Śląski. Stąd przecież blisko na Baranią Górę, Czantorię czy Stożek. Więc turyści licznie przybywają by spacerować po tych bajkowych górach. Nie są to góry bardzo wysokie – z pominięciem Baraniej Góry szczyty mają maksymalnie 1000 metrów nad poziomem morza, ale niektóre podejścia są bardzo wymagające także nie zapomnijmy o dobrym sprzęcie górskim.

W Wisle można znaleźć również przepiękne wodospady i kaskady – jak np. kaskady Rodła. Są to przepiękne uskoki skalne w biegu Czarnej Wisełki. W słoneczny, piękny dzień wyglądają one prześlicznie, a szum wody od razu uspakaja i koi wszystkie smutki.

Wisła ma też fantastyczne zlokalizowanie, bo w pobliżu stąd do innych przepięknych miejscowości jak Ustroń czy Szczyrk.
Godną polecenia z takich pobliskich miejscowości jest np. Koniaków, gdzie główną atrakcją są koronki – w każdej formie – nawet damskich stringów.

Zapraszam więc do owiedzania tego przepięknego miasta, gdyż nie jest to tylko miasto jest to wyłącznik szarej rzeczywistości, która nas codziennie otacza, bo tutaj można bardzo dobrze wypocząć.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *