Po czym rozpoznać dobry hotel?

Filed in Turystyka by on 30 kwietnia 2013 0 Comments

Pobyt w hotelu większości kojarzy się wyłącznie z wakacjami. Warto, jednak wspomnieć że Polacy coraz częściej korzystają z usług hotelarskich w celach biznesowych. Z tego powodu oczekują wysokiego komfortu oraz dobrej jakości obsługi. Niestety nie zawsze drogi hotel jest w stanie zagwarantować nam odpowiedni standard.

Pierwszym elementem, na który powinniśmy zwrócić uwagę w hotelu jest obsługa.  Powinna interesować się klientem, odradzać mu i zadawać rzeczowe pytania. Niebagatelne znaczenie ma odpowiednia postawa oraz uśmiech. Najczęściej w dobrych hotelach obsługa ubrana jest również w jednolite, wpasowujące się w ogólny charakter hotelu stroje.

Wysokiej klasy hotele wyposażone są także w elektroniczny system rezerwacji oraz karty do zamykania pokoi. Dzięki nim goście czują się znacznie bezpiecznej. Kolejny element, na który warto zwrócić uwagę to oczywiście wybór pokoi. Do dyspozycji gości powinny zostać przekazane zarówno niewielkie pokoje jednoosobowe jak i duże apartamenty. Każdy pokój powinien mieć łazienkę. Niedopuszczalne jest w ocznych czasach korzystanie z jednej łazienki wspólnie z innymi gośćmi.

Oczywiście nie można zaprzeczyć, że za wysokie standardy należy zapłacić aczkolwiek cena uzależniona jest często od marki hotelu. Niestety nierzadko płacimy nie za same udogodnienia a prestiż jakim cieszy się ta a nie inna placówka.

Hotele położone szczególnie w centrach miast powinny być przystosowane nie tylko dla turystów, ale również biznesmanów. Z tego powodu w przynajmniej niektórych pokojach konieczne są niewielkie biurka czy inne miejsca przystosowane na przykład o pracy przy komputerze.

Podsumowując można więc powiedzieć, że rozpoznanie dobrego hotelu nie jest proste, ale możliwe. Nie zawsze warto kierować się jedynie ceną. Przed przyjazdem do wybranego miejsca należy na przykład sprawdzić jego opinie w Internecie . W tego typu miejscach ludzie wypowiadają się bardzo obiektywnie o czym nie powinniśmy zapominać.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *