Idealna sukienka wieczorowa

Filed in Uroda by on 30 sierpnia 2017 0 Comments

Nawet najpiękniejsze sukienki wieczorowe będą wyglądać źle i uwydatnią niedoskonałości, jeśli nie dopasujemy jej do odpowiedniej figury. Kobiece sylwetki zostały podzielone na kilka typów, dzięki czemu każda z nas może odnaleźć własną i posłuchać porad ekspertów, aby jak najefektywniej podkreślić swoje atuty.

Klepsydra

Kobiety o sylwetce tak zwanej „klepsydry” posiadają wyraźne wcięcie w talii, które jak najbardziej powinny wyeksponować właściwymi strojami. Dobrym rozwiązaniem okażą się sukienki wieczorowe wyposażone w gorsety o fiszbinach nie tylko podkreślających talię, ale także biust oraz ramiona. Jeśli chcemy się pochwalić ładnie zaokrąglonymi biodrami, to wybierzmy materiały lejące, miękko opływające naszą sylwetkę. Smukłe klepsydry mogą sobie pozwolić na założenie rybki, czyli tak zwanej syrenki bardzo dopasowanej w biodrach, a na wysokości ud rozszerzającej się w długi ogon.

Gruszka

Panie o kształcie tego owocu charakteryzują się szerokimi biodrami, masywnymi udami oraz często niewielkim biustem. Gruszki powinny zrezygnować z wąskich sukni , a pokochać kreacje rozszerzające się ku dołowi i zgrabnie maskujące niedoskonałości dolnych części ciała. Góra musi być dopasowana i podkreślać kształt piersi, nawet jeśli są one drobne. Sztuczką wartą zapamiętania jest eksperymentowanie ze wzorami – kolorowe i odpowiednio umiejscowione na wybranej kreacji, pozwolą ukryć nielubiane mankamenty.

Jabłko

Nie takie jabłko problematyczne, jak może się wydawać kobietom o takim rodzaju sylwetki. Wprawdzie nie dla nich są sukienki wieczorowe o kształcie rybki, ale zachwycą każdego w kreacjach odcinanych tuż pod biustem. Taki fason sprawi, że talia będzie wyglądać smuklej, piersi zostaną podkreślone, a jabłuszka poczują się pięknie i komfortowo. Sukienki wieczorowe zachodzące za kolano pozwolą ściągnąć uwagę na zgrabne nogi.

Kolumna

Jak nazwa wskazuje – kolumny charakteryzują się figurą prostą i proporcjonalną, o słabo zaznaczonej talii, lecz w zamian posiadają długie, zgrabne nogi. Ten typ sylwetki często jest nazywany „chłopięcym” bądź „patyczakiem” ze względu na brak typowo kobiecych zaokrągleń. Idealne sukienki wieczorowe dodadzą wdzięku i krągłości, więc każda kolumna powinna w swym wyborze unikać strojów zbyt luźnych, bowiem będą w nich wyglądały po prostu bezkształtnie. Na pomoc przyjdą wszelkiego rodzaju falbany, baskinki, romantyczne koronki oraz fasony podkreślające talię.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *