Na co zwracać uwagę wybierając apaszki?

Filed in Uroda by on 27 listopada 2012 0 Comments

Kobiety sięgające po apaszki zachwycają się bogactwem wzorów typowych dla rozwiązań tego typu, nie ukrywają przy tym, że imponuje im również bogactwo materiałów, z których można wykonać tego typu chustki. Apaszka jest w modzie, a jedną z jej zalet jest uniwersalność, czy jednak oznacza to, że można ją założyć zawsze i wszędzie?

Apaszki – nie dla wszystkich kobiet?

Kobieta z zawiązaną apaszką na szyi

Jak powinno się nosić apaszki i jakie wybierać przy zakupie, aby do nas pasowały?

W pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę na to, że znakiem rozpoznawczym apaszki jest to, że dość szczelnie zasłania szyję, jeżeli więc chcemy, aby była ona dodatkiem do letnich kreacji, powinnyśmy przywiązywać dużą wagę do materiału, z którego jest ona wykonana. Z pewnością nawet bez względu na to będzie się prezentowała znakomicie, jeżeli jednak jej noszenie nie zapewni nam odpowiedniej wygody, nie minie wiele czasu, a zaczniemy żałować, że pomyśleliśmy o tego rodzaju dodatku. Z apaszkami, bez względu na porę roku, powinny być ostrożne również te z nas, które posiadają krótką albo pulchną szyję. Przypadłość ta skłania do tuszowania, a nie podkreślania tego niedostatku urody, trudno dziwić się więc, że noszenie apaszki ciasno zawiązanej pod szyją nie jest wskazane. Rozwiązanie tego typu, nawet jeśli będzie znakomicie dopasowane kolorystycznie, przyczyni się przede wszystkim do tego, że kobieca szyja stanie się jeszcze bardziej widoczna, a zatem doprowadzi do tego, czego chcielibyśmy uniknąć. Nie oznacza to jednak, że wspomniana grupa kobiet będzie musiała całkowicie zrezygnować z apaszki, pomóc może im bowiem luźniejsze wiązanie chusty.

Czy reszta garderoby ma znaczenie?

Pewne niebezpieczeństwo stanowią również bluzki z żabotem oraz sukienki z wykończeniem w postaci różnej wielkości falbanek. Rozwiązania tego typu prezentują się znakomicie i jeżeli tylko możemy pochwalić się odpowiednią figurą, w żadnym wypadku nie powinnyśmy z nich rezygnować. Nie zaszkodzi mieć jednak na uwadze tego, że co za dużo, to niezdrowo, a przesada może nas drogo kosztować. Jeżeli nie opanujemy naszej skłonności do stosowania tego rodzaju ozdób, z pewnością będziemy wyglądały dość oryginalnie, można będzie jednak postawić sobie pytanie o to, czy dokładnie taka oryginalność nas interesuje i czy właśnie ona przynosi oczekiwane rezultaty. Do apaszki lepiej pasują zatem bluzki i sukienki bez fantazyjnych wykończeni, to właśnie chusta sprawia bowiem, że zaczynają one przyciągać wzrok.
Przeszkodą nie jest jednak charakter naszego stroju, już dawno minęły bowiem czasy, w których apaszki były ozdobą stosowaną podczas nieformalnych wyjść. W swojej karierze apaszki bywały dodatkiem do kobiecego stroju sportowego, dziś jednak można zakładać je również wówczas, gdy wybieramy się na spotkanie z przyjaciółmi, randkę, wesele oraz biznesową kolację. W tego rodzaju sytuacji wskazane jest, oczywiście, dobieranie apaszek w taki sposób, abyśmy nie raziły oczu innych gości przesadnym nagromadzeniem kolorów, znalezienie chusty, która sprawdzi się podczas formalnego spotkania nie jest jednak szczególnie trudnym zadaniem. Jeżeli zatem zastanawiamy się nad wyborem apaszki, nie powinnyśmy obawiać się skutków noszenia tej oryginalnej chusty.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *