Alternatywne sposoby rzucania palenia

Filed in Zdrowie by on 1 października 2013 0 Comments

Coraz więcej dotychczasowych palaczy interesuje się niekonwencjonalnymi metodami rzucania papierosów. To trend zauważalny szczególnie pośród młodych osób, które są otwarte na nowinki technologiczne oraz nowe wyzwania. Niestety trzeba wystrzegać się nierzetelnych ofert, mających na celu jedynie uszczuplenie finansów zdesperowanych ludzi.

Nowoczesna walka z nałogiem

4471478-papieros-palenie-papierosow-300-227Wiele alternatywnych metod odstawiania papierosów jest krytykowana przez lekarzy oraz specjalistów od uzależnień. Pomimo tych zastrzeżeń, rzucanie palenia w gabinetach akupunktury oraz hipnozy cieszy się coraz większą popularnością. Odpowiedź na to, jak rzucić palenie jest bardzo trudna, dlatego ludzie próbują wszystkich możliwości. Leczenie za pomocą hipnozy oznacza  pracę nad podświadomością człowieka. W wyniku określonych sugestii palacz ma przestać myśleć o nałogu i papierosach. Zdaniem specjalistów to niezbyt skuteczna metoda, która odznacza się skutecznością na poziomie od 10 do procent. Rzucanie palenia z wykorzystaniem akupunktury jest niewiele bardziej skuteczne. Wspomniana technika pochodzi ze wschodu i ma za zadanie łagodzić objawy odstawienia papierosów. Jej celem jest relaksowanie organizmu oraz przywrócenie jego naturalnej równowagi.

Pozytywny wpływ

Wszystkie opisywane metody mają naturalnie pozytywny wpływ na organizm oraz samopoczucie. Jednak ich skuteczność jest raczej niewielka w przypadku odstawiania papierosów. Rzucanie palenia wymaga pracy nad sobą oraz w niektórych przypadkach porad wyspecjalizowanych lekarzy. Odpowiedzą oni na pytanie, jak rzucić palenie i dobiorą odpowiednie środki do naszych potrzeb. Metody niekonwencjonalne mogą być znakomitym dodatkiem do profesjonalnej terapii i planu rzucania papierosów. Większość metod polega na bezpośrednim kontakcie z osobą rzucającą i pozytywnie wpływa na motywację do walki z nałogiem.

Prosty wybór

Nie ma idealnego sposobu na pozbycie się szkodliwego nawyku palenia. Wszystkie metody rzucania palenia mają za zadanie zmniejszyć fizyczne oraz psychiczne niedogodności wynikające z braku nikotyny. Największą rolę zawsze odgrywa motywacja oraz czynniki zewnętrzne oddziałujące na osobę rzucającą. Warto być przygotowanym na wszystko i nie przejmować się opiniami innych osób. Należy wystrzegać się podejrzanych ofert dotyczących niezwykłych terapii oraz sposobów na odstawienie palenia. Większość z nich żeruje na niewiedzy palaczy i ich desperacji. Rzucenie papierosów może być łatwe, warto przekonać się o tym samemu.

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *