Pomyśl przed zakupem e-papierosa

Filed in Zdrowie by on 23 kwietnia 2013 0 Comments

Elektroniczne papierosy zadebiutowały na rynku całkiem niedawno. Większość ludzi posiada raczej niewielką wiedzę na ich temat. Co warto wiedzieć przed zakupem tego typu urządzenia i jak dobrze się do tego przygotować? Nie daj się nabrać i poznaj swoje potrzeby, a nie zrazisz się do nowego sposobu palenia.

Wiarygodne źródła informacji

e-papierosPrzed rozpoczęciem poszukiwań urządzenia i przeglądania ofert warto zapoznać się ze sposobem działania elektronicznego papierosa. Ułatwi to nam wybór oraz pozwoli lepiej zrozumieć treść ofert. Istnieje wiele różnych modeli charakteryzujących się odmiennymi właściwościami i budową. Zakupu e-papierosa dokonamy w sklepach stacjonarnych, sklepach internetowych oraz na portalach aukcyjnych. Największym błędem popełnianym przez początkujących jest popularne w internecie wyszukiwanie promocji. W tym przypadku nie powinniśmy na to liczyć. E-papieros oferowany w wyjątkowo niskiej cenie to zazwyczaj tanie i mało wytrzymałe urządzenie. Produkty tego typu znajdziemy najczęściej na serwisach aukcyjnych. Powinniśmy mieć świadomość, że za solidnego i dobrze wykonanego e-papierosa będziemy musieli zapłacić trochę więcej. Kolejnym źródłem informacji powinni być doświadczeni e-palacze. Podpowiedzą nam czego i jak szukać.

Poznaj swoje potrzeby

Elektroniczny papieros musi wpasowywać się w nasze wymagania i potrzeby. Na rynku jest dostępnych wiele urządzeń o odmiennych kształtach i właściwościach. Znajdziemy zarówno produkty przypominające tradycyjne papierosy oraz cygara, jak i te o fantazyjnych, często niezwykłych kształtach. W kwestii wyglądu musimy pamiętać, że wielkość urządzenia ma duże znaczenie. E-papieros o większych wymiarach będzie posiadał dużą wytrzymała baterię. Te mniejsze są bardziej dyskretne i poręczne, ale ich pojemniki z płynem wystarczają na krótszy okres palenia. Poszukując wymarzonego urządzenia trzeba brać pod uwagę jak, gdzie i i ile będziemy palić.

Różne typy urządzeń

Dostępne na rynku e-papierosy to najczęściej urządzenia dwu lub trzy częściowe. Pierwsze składają się z baterii, kartridża i atomizera. Dwuczęściowe posiadają kartomizer zastępujący kartridż oraz atomizer. Oferowane przez producentów zestawy zawierają najczęściej zapasową baterię, ładowarkę oraz kilka kartridżów. Dokonując zakupu musimy także zaopatrzyć się w liquid (płyn) do uzupełniania kartridżów. W tym przypadku mamy możliwość wyboru smaku oraz stężenia nikotyny. Wybierając e-papierosa powinniśmy trzymać się założonych na początku wytycznych. Dobrze dobrane urządzenie pozwoli cieszyć się elektronicznym paleniem i uniknąć kosztów w przyszłości.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *