Profilaktyka i leczenie prostaty

Filed in Zdrowie by on 10 kwietnia 2013 0 Comments

Prostata – mały gruczoł, o którego istnieniu większość mężczyzn zapomina. Jednak wraz z upływem lat prostata nie daje o sobie zapomnieć. Po pięćdziesiątym roku życia powiększa się, stopniowo powodując ciśnienie na cewkę moczową, którą otacza. Tym samym, prostata prowokuje uczucie niewygody przy oddawaniu moczu, w skrajnych przypadkach objawiające się srogim bólem. Inne typowe objawy, którymi nęka powiększona prostata to częstomocz, uczucie parcia na pęcherz, zwężenie strumienia moczu, czy częste oddawanie moczu w nocy.

Powiększona prostata to problem, który zaskoczyć może każdego faceta. Jak wskazują badania, więcej niż połowa mężczyzn po pięćdziesiątce cierpi z powodu kłopotów, jakie wytwarza prostata. Wraz z upływem lat maleje ilość testosteronu produkowana w jądrach – prostata, która jest wyjątkowo wyczulona na działanie tego hormonu, pomału rośnie. Skutki, jakie niesie ze sobą przerośnięta prostata to nie tylko uciążliwość przy oddawaniu moczu. Nieleczona prostata może doprowadzić to takich dolegliwości jak kamienica nerkowa, zapalanie pęcherza czy przewlekła niewydolność nerek.

Do najmocniejszych naturalnych substancji, które pokocha Twoja prostata należy ekstrakt z owoców palmy sabalowej. Dzięki działaniu tej cudownej rośliny prostata wraca do regularnego rozmiaru, a pozostałe korzyści także są bardzo istotne: poprawa potencji, poprawa mocy erekcji – czego można chcieć więcej?

Prostata dorosłego mężczyzny z pewnością zareaguje korzystnie na świetne fitosterony – roślinne odpowiedniki hormonów, które pomagają uzupełnić niedobory tych substancji produkowanych w ciele. Mniej wymyślną odpowiedzią na problemy jakie powoduje prostata jest znane powszechnie siemię lniane – len, ta powszechna roślina zawiera mnóstwo substancji dobrze oddziaływających na prostatę.

Jak widać zbiór produktów, dzięki którym prostata pozostanie zdrowa jest nawet długa. Nie każdy jednak chce radykalnie zmieniać swoją dotychczasową dietę i przyzwyczajenia. Nieraz problemem może być także dostępność wymienionych produktów.
To z tego powodu suplementy diety stają się idealną alternatywą. Na miejscu inwazyjnego działania skalpelem – dużo rozsądniej jest systematycznie aplikować skuteczne i sprawdzone rozwiązanie. Dzięki starannie dobranym substancjom prostata na długo pozostanie w świetnym stanie. Uważnie dobrana mieszanka działających związków działa zarówno profilaktycznie jak i leczniczo: wystarczy już jedna tabletka każdego dnia, aby prostata na długo nie dawała nam w kość.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *