Wegetarianie mają się świetnie

Filed in Zdrowie by on 12 lutego 2013 0 Comments

Ludzie nie jedzą potraw mięsnych z różnych powodów. Niektórym po prostu one nie smakują. Czasami jest to spowodowane względami zdrowotnymi i narzuconą przez lekarza, konkretną dietą. W wielu wypadkach jednak wegetarianizm ma podłoże ideologiczne i wiąże się z walką o prawa zwierząt i ich godziwe traktowanie.

Różne są poglądy na temat takiego stylu życia. Zdarzają się osoby, które niejedzenie mięsa traktują jako zwyczajny wymysł, fanaberię XXI wieku. Mówi się, że wegetarianie mają ciężko w naszym kraju. Czy jest tak rzeczywiście?

Co raz większa popularnością cieszy się tak zwany zdrowy styl życia. To przede wszystkim odpowiednie odżywianie się. Wystarczy, że wpadnie nam w ręce Tesco gazetka. Bez trudu znajdziemy w niej wiele ofert produktów, które są bogate w witaminy i wartości odżywcze, a są pozbawione mięsnych dodatków. To nie tylko owoce i warzywa, lecz również produkty zbożowe, makarony, kasze, oleje roślinne czy sojowe dodatki. Co ważne, Tesco gazetka zazwyczaj zawiera głównie oferty promocyjne, możemy więc nabyć te produkty w korzystnych cenach.

Wegetarianizm nie musi być więc kosztowny. Analogicznie jest w przypadku wszelkich restauracji i barów. W menu najczęściej obok potraw mięsnych znajdują się wegetariańskie: kanapki, sałatki czy zupy. Nie jest problemem zjedzenie na mieście obiadu bez mięsa. Warto również zaznaczyć, iż w Polsce pojawia się, co raz więcej lokali typowo wegetariańskich. Jeden z nich znajduje się we Wrocławiu, przy Starym Rynku. Co ciekawe, znajduje się w nim również sala wegańska. Weganami są osoby, które w swojej diecie wystrzegają się nie tylko produktów mięsnych, lecz również wszelakich innych, które są pochodzenia zwierzęcego – głównie chodzi o nabiał (sery, mleko czy jaja).

Według badań lekarzy wegetarianie cieszą się takim samym zdrowiem jak i ludzie odżywiający się w typowy sposób. Nie muszą być narażeni na anemię czy osłabienie. Wszystko tak naprawdę zależy od zbilansowania posiłków. Jeżeli będziemy jeść z głową – nic złego nam nie grozi. Warto zainteresować się tym tematem szczególnie teraz, gdy nadchodzi wiosna. Wegetarianie cieszą się na ogół piękną, wysportowaną sylwetką o którą wszystkim nam chodzi, gdy nadejdą ciepłe dni. Co więcej wcale nie głodują i mają pełno pozytywnej energii, gdyż organizm nie traci jej na trawienie ciężkich posiłków. Może więc zamiast diety należy po prostu przestać jeść mięso?

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *