Urządź mieszkanie w stylu nowojorskim

Filed in Bez kategorii by on 22 marca 2017 0 Comments

Kolejne mody przychodzą i odchodzą, podczas gdy ludzie chętnie wybierają z nich to, co jest szczególnie bliskie ich gustom. W ten sposób wiele osób urządza własne mieszkanie czy biuro, kierując się wskazówkami znanych i cenionych architektów wnętrz. W każdym sezonie w modzie jest inny styl, który zawsze posiada swoje charakterystyczne cechy – od nas zależy, czy będzie dobrze prezentował się we wnętrzu.

Obecnie szczególną popularnością cieszy się styl nowojorski, który jest ciekawym urozmaiceniem od dotychczasowej, skromnej, a przy tym dość chłodnej wersji stylu skandynawskiego. I choć zarówno styl północny i chłodny, jak również ciepły styl retro nadal pozostaje widoczny w inspiracjach wnętrz, to jednak coraz więcej osób przygląda się wersji wyposażenia zza wielkiej wody.

Przede wszystkim elegancja

styl nowojorskiW stylu nowojorskim nie ma mowy o elementach, które przedstawiają przepych, przaśność czy wręcz rustykalne wzory. Wszystkie meble oraz dodatki są eleganckie, ale jednocześnie nowoczesne i zestawione w sposób przyjemny dla oka. Oznacza to przede wszystkim inwestycję w sprawdzone, szlachetne materiały, w tym drewno, elementy niklowane czy szklane oraz przyjemne w dotyku tkaniny. Nawet włókna syntetyczne są mile widziane, o ile wprowadzają kontrastowy, nasycony kolor oraz zaskakują np. stopniowaniem połysku. Ważne jest tutaj zestawienie kilku kontrastowych barw, które będą jednak dobrze ze sobą współgrać i po prostu tworzyć wnętrze o ponadczasowym charakterze.

Punkt centralny w cenie

Tworząc wnętrze w stylu nowojorskim skupiamy się przede wszystkim wokół konkretnych punktów centralnych danego pomieszczenia. Dla gabinetu może to być biurko z krzesłem przeznaczone do pracy, dla salonu zaś – miejsce do wypoczynku i relaksu. Pod tym kątem wybieramy meble eleganckie, ale przy tym funkcjonalne; nie może zabraknąć m.in. wygodnej sofy z poduszkami, ale i dostosowanego stolika kawowego. To istotne, ponieważ właśnie wokół takich miejsc organizowana jest przestrzeń, ale i toczy się życie w przypadku stylu nowojorskiego.

 

Barwy i… nikiel

Zacznijmy od barw – styl nowojorski stawia na kolory zdecydowane, głębokie i charakterystyczne, ale na pewno nie krzykliwe oraz dobrze ze sobą współgrające. W ten sposób tworzy wnętrze eleganckie, ponadczasowe, a jednocześnie nieco nowoczesne. Istotne są dodatki, które powinny przede wszystkim skupiać się wokół niklu, będącego zdecydowanie charakterystycznym materiałem dla tego właśnie stylu. Może to być np. niklowany stolik z blatem ze szkła, ale również po prostu nóżki sofy czy elementy abażuru.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *