E-biznes – dochód pasywny

Filed in Biznes by on 7 listopada 2012 0 Comments

Już od wielu lat biznes przestał być pojęciem stacjonarnym, przypisanym do miejsca. Od kiedy niemal każda osoba w naszym kraju ma dostęp do Internetu, a firmy stosują elektroniczne formy wymiany danych, na popularności zyskuje e-biznes.

Po co ograniczać się tylko do wąskiej grupy odbiorców, skoro można zawładnąć całym biznesowym światem.

Obecnie najpopularniejszą formą prowadzenia działalności jest e-sklep.

Z pewnością każdy z nas kiedyś z niego korzystał i wie, o co chodzi. Tradycyjne zakupy związane są niestety z licznymi ograniczeniami. Nie zawsze możemy kupować, musimy liczyć się z tym, że sklep otwarty jest w jakiś konkretnych godzinach. Poza tym każdy tradycyjny sklep związany jest z jakimś miejscem. Czy mamy możliwość dojechania do sklepu, w których chcemy dokonać zakupów kilkaset kilometrów ?

Oczywiście niewiele osób może sobie na to pozwolić. Jeśli jednak korzystamy z e-sklepu, okazuje się, że zakupy możemy robić w dowolnym czasie i miejscu. W środku nocy, będąc u znajomych lub rodziny, możemy zamówić wybrane przez nas produkty. Wszystko to możemy mieć bez wychodzenia z domu, a kurier dostarczy nam paczkę wprost do drzwi. Jeśli jednak chcemy w ten sposób prowadzić interesy, należy wiedzieć, że trzeba wcześniej włożyć sporo pieniędzy i pracy, aby wszystko funkcjonowało tak jak należy.

Przede wszystkim trzeba zlecić stworzenie strony internetowej profesjonalnej firmie.

Im lepsza, bardziej przejrzysta i intuicyjna strona, tym więcej osób będzie miało ochotę na nią wrócić. Kolejny etap to reklama i pozycjonowania strony. Należy zdawać sobie sprawę z tego, że w Internecie znajduje się naprawdę dużo podobnych sklepów. Klienci, którzy szukają konkretnego przedmiotu, nie mają czasu na przeglądanie setek ofert.

Jeśli e-sklep nie znajdzie się na samym szczycie w wynikach wyszukiwania, niewiele osób do niego zajrzy. Jeśli nikt nie będzie go reklamował, można zapomnieć o klientach, którzy będą zamawiać towar. Jeśli jednak mamy już załatwioną sprawę reklamy, równie ważne jest sprawne zarządzanie e-sklepem. Koordynowanie wysyłek, zamówień, a przede wszystkim uzupełnianie braków magazynowych to zajęcie dla kogoś, kto potrafi myśleć nad kilkoma sprawami jednocześnie. Do tego dochodzą kontakty z tymi klientami, którzy z różnych powodów mogą mieć problemy z naszymi produktami.

Jeśli jednak wszystko się powiedzie, możemy mieć pewność, że nasz biznes będzie funkcjonował sprawnie i przynosił nam spore zyski, więc może z czasem będziemy mogli poszerzyć naszą ofertę i pozyskać nowych klientów.

Więcej na temat źródeł pasywnego dochodu: http://www.biznesmlm.info.pl

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *