Drukarki fiskalne – moce i słabe strony urządzenia

Filed in Biznes by on 17 listopada 2016 0 Comments

Jeszcze kilkanaście lat temu mało kto słyszał o drukarkach fiskalnych. W użyciu pozostawały przede wszystkim kasy fiskalne, które posiadały własny system zarządzania magazynem. Informatyzacja oraz usprawnienie obsługi spowodowały, że zaczęto rezygnować z kas na rzecz czytników kodów oraz drukarek fiskalnych.

Dlaczego kasy nie sprawdzają się w dużych sklepach?

Przyczyny leżą w ograniczeniach technicznych kas fiskalnych, które najlepiej sprawdzają się w sklepach osiedlowych oraz punktach o małej powierzchni. Kasy fiskalne posiadają ponadto własną wbudowaną pamięć oraz system magazynowy, dlatego z praktycznego i technicznego punktu widzenia nie opłaca się spinać ze sobą wielu urządzeń i synchronizować dla nich wspólny magazyn. Ponadto kasy fiskalne wymagają ręcznego wpisywania kodu, a kupno czytnika ponownie będzie dodatkowym i niepotrzebnym kosztem. Z tego względu w dużych sklepach montuje się zaawansowane czytniki kodów, zsynchronizowane z programem magazynowym, do którego podpięta jest także wspomniana drukarka fiskalna.

Zalety drukarek fiskalnych

Drukarka fiskalna jak sam nazwa wskazuje jest specjalną drukarką, przeznaczoną do wykonywania wydruków paragonów oraz innych wydruków niefiskalnych. Niewątpliwą zaletą drukarek jest możliwość współpracy z dowolnym programem sprzedażowym, co pozwala na wydruk różnych informacji z poziomu kasy, takich jak kody rabatowe, informacje ostanie magazynowym, a w przypadku aptek: refundacje, opisy recepty, zamówienie na lek robiony, receptura leku itp. Konstrukcja drukarki pozwala na bardzo szybkie wykonywanie druków oraz przycięć wydruków w odpowiednich miejscach. Dzięki czemu szybkość i sprawność obsługi jest na bardzo wysokim poziomie. Ponadto drukarki coraz częściej posiadają nowoczesną obudowę, a zatem atrakcyjny wygląd.

Słabe strony urządzenia

Urządzenie samo w sobie nie posiada wad, lecz aby zafunkcjonowało potrzebuje synchronizacji z innymi urządzeniami oraz integracji z systemem sprzedażowym. W związku z tym, aby móc obsłużyć klienta potrzebujemy komputer, laptop lub kasę rejestrującą sprzedaż oraz czytnik kodów wraz z programem sprzedażowym. Łączny koszt zakupu oraz integracji wszystkich elementów z pewnością przewyższy koszt zakupu pojedynczej kasy, jednak z racji konieczności synchronizacji wspólnego magazynu dla różnych punktów sprzedażowych koniecznością jest zakup właśnie drukarki fiskalnej oraz pozostałych urządzeń, potrzebnych do obsługi sprzedaży.

Więcej informacji o drukarkach fiskalnych przeczytasz na stronie http://utechlublin.pl/drukarki-fiskalne/

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *