Pomysł na własny biznes

Filed in Biznes by on 13 listopada 2012 0 Comments

W biznesie, taka jak w życiu, najważniejszy jest pomysł.

Można latami studiować ekonomię i dokładnie wiedzieć, jakie działania przyniosły sukces innym osobom, jednak bez błysku inteligencji i pomysłowości nie osiągniemy wyznaczonego celu. Kiedy prześledzimy historie najbardziej znanych biznesmenów, zobaczymy, że ludzie ci mieli pewne wspólne cechy. Przede wszystkim potrafili przewidywać przyszłe wydarzenia. Te osoby, które kilka lat temu zainteresowały się nowymi technologiami, rozwijały swoją wiedzę w tej dziedzinie, a ponadto zdecydowały się zainwestować trochę pieniędzy, teraz są milionerami. Nie można jednak generalizować, że sukces w biznesie odnosi się tylko wtedy, gdy stawia się na najnowsze trendy. Równie dobrze można zarobić wiele pieniędzy, zajmując się antykami, czy wypiekiem pączków. Większość ludzi, którzy teraz cieszą się zarobionymi pieniędzmi i wysoką pozycją na rynku twierdzi, że najważniejsza jest pasja. Trzeba poświęcić się czemuś, co się naprawdę lubi i na czym się zna.

Jeśli więc czujesz, że samochody nie mają przed tobą żadnych tajemnic, pomyśl o warsztacie samochodowym. Jeśli uwielbiasz wypieki, codziennie masz wiele pomysłów na nowatorskie połączenia smaków, powinnaś pomyśleć o własnej cukierni. Pamiętaj tylko, że sukces z reguły nie przychodzi z dnia na dzień. Nie jest to również coś, co mogą osiągnąć ludzie leniwi, którzy czekają na to, że ktoś im podsunie gotowe rozwiązania.  Jeśli więc już teraz myślisz o założeniu własnej firmy, najpierw dobrze się do tego przygotuj. Bezwzględnie należy rozpocząć od rozpoznania rynku. W tym celu trzeba zorientować się, czy branża, w której mamy zamiar działać rozwija się dynamicznie, czy rynek jest nasycony, czy też brakuje wielu specjalistów. Być może okaże się, że wcześniej mnóstwo osób miało równie, wydawałoby się, genialny pomysł, jak my i w efekcie w bliskim sąsiedztwie działa już kilka firm podobnego rodzaju. Idealne byłoby znalezienie niszy, obszaru, na który zapotrzebowanie jest znaczne, jednak nie widać osób chętnych i gotowych, aby się tym zająć. Być może będzie to biznes mlm ?

Kolejny krok to zdobycie funduszy.

Niewiele osób na samym starcie dysponuje odpowiednim kapitałem, często więc konieczne okazuje się zaciągnięcie pożyczki. Warto się zorientować w tej kwestii, bowiem czasem można uzyskać znaczne środki z różnego typu dotacji. Kolejny etap to znalezienie odpowiedniego miejsca i przede wszystkim reklama, nie można zapominać o tym, że w dzisiejszym czasie informacja jest najważniejsza, a firma, która nie informuje o swoim istnieniu nie będzie zauważona przez klientów.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *