Usługi księgowe – czy warto skorzystać?

Filed in Biznes by on 2 grudnia 2015 0 Comments

Coraz częściej, z pomocą przedsiębiorcą przychodzą firmy zewnętrzne, oferujące usługi księgowe. Nie byłoby w tym nic dziwnego – przecież prowadzenie samodzielnej księgowości, to w czasach rosnącej biurokracji ogromne wyzwanie. Czy warto korzystać z tego typu usług? Oto powody, dla których warto to zrobić:

1. Oszczędność czasu – prowadzenie własnej księgowości, często wiąże się z mnóstwem poświęconego na nią czasu. Dochodzimy nawet do paradoksu, według którego prowadząc samodzielnie całą księgowość nie będziemy mieli czasu na to, by umiejętnie prowadzić swoją firmę.

2. Obsługa prawna. Prowadzenie w sposób samodzielny księgowości to jedno a znajomość prawa – to drugie. Nawet, jeśli umiejętnie będziemy księgować zdarzenia gospodarcze mające miejsce w naszej firmie, niekoniecznie musimy posiadać znajomość wszystkich przepisów prawnych. Zawodowy księgowy zrobi to lepiej.

Usługi księgowe3. Bezpieczeństwo Twojej firmy – tak jak pisaliśmy wcześniej, nikt nie zna się na tyle dobrze na księgowości i przepisach z nią związanych jak zawodowy księgowy bądź profesjonalne biuro rachunkowe. Tymczasem każde biuro, prowadzące odpłatnie usługi księgowe, musi posiadać odpowiedni certyfikat, podpisany przez Ministerstwo Finansów. Daje on gwarancję, że usługi realizowane na rzecz naszej firmy, są wykonywane w sposób profesjonalny i rzeczowy.

4. Kontrola ze strony ZUS bądź US – a raczej jej brak. Odwiedziny przedstawicieli Zakładu Ubezpieczeń Społecznych bądź Urzędu Skarbowego nie będą już dotyczyć siedziby Twojej firmy. Masz więc spokój i więcej wolnego czasu który możesz poświęcić na rozwój firmy bądź kontakty z bliskimi.

5. Niższa cena, niż w przypadku zatrudniania profesjonalnego księgowego na pełen etat. Zatrudnienie biura rachunkowego jest o wiele tańsze. W ten sposób oszczędzasz swoje pieniądze, które możesz przekierować np na wydatki inwestycyjne w Twojej firmie.

6. Oszczędność ludzi… Liczba Twoich pracowników w przypadku zatrudnienia własnych specjalistów od ksiąg i kadr byłaby pewnie zbyt duża. W przypadku biura księgowego, liczba ta maleje do zera, gdyż usługi na rzecz naszej firmy wykonuje firma zewnętrzna. Ponadto, wszystkie usługi z zakresu ksiąg, ZUS-ów i kadr otrzymujemy niejako w pakiecie.

Przykładem firmy, którą możesz zatrudnić do szeroko pojętego doradztwa biznesowego jest Business-Care.pl. Przedsiębiorstwo to, jest doskonałym przykładem firmy, która kompleksowo i profesjonalnie wykona na rzecz Twojej jednostki gospodarczej usługi księgowe ale też inne świadczenia związane na przykład z szeroko rozumianą obsługą prawną.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *