Jak wybierać krzesła do restauracji?

Filed in Biznes by on 25 kwietnia 2017 0 Comments

Prowadząc jakąkolwiek działalność nastawioną przede wszystkim na klienta i jego zadowolenie często stawiamy na wysoką jakość produktów. Oczywiście jest ona istotna również w przypadku branży gastronomicznej, warto jednak brać pod uwagę, że nie jest to jedyny argument, który przemawia za popularnością danego miejsca. Istotny jest jeszcze wygląd lokalu oraz wygoda klienta podczas wizyty w nim.

Z tego też powodu bardzo ważne jest, w jaki sposób wybieramy krzesła do restauracji, w której chcemy gościć naszych klientów. Istnieje kilka różnych kryteriów, według których musimy zdecydować się na dobór mebli i bardzo ważne jest, aby żadnego z nich nie pominąć. Tylko wygodne, a zarazem dopasowane do charakteru wnętrza krzesła będą bowiem gwarantowały miły posiłek klientowi.

Jak długi posiłek?

Podstawową sprawą jest określenie, ile czasu nasi klienci będą spędzać w restauracji. Jeśli podajemy przede wszystkim dania na wynos, a dodatkowo oferujemy kilka miejsc siedzących do spożycia ich na miejscu, to dobrze jest zainwestować w coś wygodnego – wydatek jest mniejszy, bo miejsc jest mniej. Z kolei w przypadku klasycznej restauracji podającej kilkudaniowe obiady czy kolacje krzesła do restauracji muszą mieć przede wszystkim wygodne oparcie i siedzisko o miękkiej strukturze, aby siedzenie i czekanie na posiłki, a potem ich spożywanie odbywały się w wygodnych warunkach. Z kolei w barach szybkiej obsługi czy restauracjach, które oferują jedynie śniadania albo małe posiłki do przegryzienia przy drinku dobrze sprawdzą się wysokie krzesła do restauracji bez oparć, zestawione z odpowiednio wysokimi stolikami. W ten sposób rodzaj siedziska będzie odpowiadał charakterowi gastronomii.

Styl jest ważny

Bardzo ważnym elementem jest oczywiście styl – krzesło do restauracji powinno pasować przynajmniej do stolika, zakładając, że ten jest zgodny ze stylem reprezentowanym przez cały lokal. W ten sposób możemy zdecydować się na zakup gotowych zestawów krzeseł ze stolikami, co zwykle jest nieco bardziej opłacalną inwestycją, zwłaszcza przy dużych zakupach, albo samodzielnie wybrać odpowiednie elementy wnętrza do naszej gastronomii. W restauracjach klasycznych, w starym stylu dobrze sprawdzą się krzesła o ciężkim wyglądzie, z obiciami z materiału, raczej drewniane. Z kolei nowoczesny lokal będzie inwestował w krzesła do restauracji w nowym stylu, często z elementami metalowymi, skórzanymi czy wykonanymi ze skóry ekologicznej obiciami oraz raczej skromnym designem. Kolorystyka pozostaje do wyboru jedynie pod kątem dekoracji oraz ewentualnego koloru przewodniego całego lokalu.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *