Zastosowanie regałów metalowych

Filed in Biznes by on 17 marca 2016 2 komentarze

Z jednej strony ograniczona powierzchnia, a z drugiej coraz więcej przedmiotów do przechowywania. To zmusza nas do szukania rozwiązań jak najbardziej efektywnych. Doskonale sprawdzą się tu różnego rodzaju regały.

Regały metalowe

regały metaloweTen typ regałów ma coraz większe zastosowanie. Świetnie sprawdzą się zarówno w piwnicy, garażu, sklepie czy hali magazynowej. Ich największą zaletą jest uniwersalność i łatwość montażu. Regały metalowe możemy zestawiać w dowolny ciąg. Podstawą jest regał złożony z czterech nóg (stelaży), kolejne posiadają już tylko dwie. Podobnie można je rozbudowywać do góry na dowolną wysokość. To znacznie obniża koszty zakupu. Konstrukcje metalowe są bardzo wytrzymałe i stabilne.

W zależności od zastosowania regały metalowe mogą być wykonane z różnego rodzaju stali. W gastronomii, medycynie zastosowanie będą mieć regały ze stali nierdzewnej. Do przechowywania artykułów chemicznych musi być zastosowana stal kwasoodporna. Regały narażone na działanie czynników atmosferycznych powinny być wykonane ze stali ocynkowanej. W sklepach zastosowanie znajdą regały ze stali malowanej lub chromowanej.

Półki do regałów metalowych

O wyborze półek stosowanych w regałach metalowych decyduje kilka czynników. Najważniejsze z nich to:

  • rodzaj magazynowanego towaru,
  • obciążenie,
  • miejsce ekspozycji.

W piekarniach, lokalach gastronomicznych doskonale sprawdzą się półki ze stali perforowanej, w suszarniach i do przechowywania owoców i warzyw półki siatkowe, które zapewnią odpowiedni dopływ powietrza. W magazynach można stosować półki z różnego rodzaju płyt wiórowych. Trzeba pamiętać jednak o ich wytrzymałości.

W sklepach zastosowanie mają regały o różnych półkach i różnym ich nachyleniu. Zdecydowanie najlepiej prezentują się regały ze stali chromowanej z półkami szklanymi. Pozwalają na właściwą prezentację towaru, są bardzo eleganckie i łatwe w utrzymaniu czystości.

Jaki regał metalowy wybrać?

Wszystko zależy od jego przeznaczenia. Dla potrzeb prywatnych możemy zakupić tanie regały w supermarketach lub sklepach budowlanych. Powinniśmy jednak zwrócić uwagę na ich wymiary i udźwig. Takie regały najczęściej zmontujemy sami przy pomocy śrub.

Nie wymagają one żadnych atestów.

Inaczej jest z regałami profesjonalnymi, które muszą spełniać wymagania Polskiej Normy, warunki BHP, Państwowej Inspekcji Pracy oraz sanitarne. Takie regały muszą być kupowane w wyspecjalizowanych firmach i posiadać odpowiednie atesty. Dodatkowo muszą one spełniać także określone warunki mocowania zapewniające bezpieczeństwo użytkowania.

Comments (2)

Trackback URL | Comments RSS Feed

  1. Justyna pisze:

    Dla mnie główną zaletą tych regałów jest wytrzymałość, można położyć na nich nawet bardzo ciężkie przedmioty. Składanie ich jest również bardzo proste.

  2. Równie ważna jest możliwość własnej koncepcji przystosowanej do wielkości pomieszczeń, można je dowolnie modyfikować oczywiście kupując u producenta. W sklepie typu OBI chyba nie ma takiej możliwości.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *