Profile aluminiowe

Filed in Budownictwo by on 22 lutego 2018 0 Comments

Produkty wykonane z aluminium o ściśle określonych normami produkcyjnymi kształtach są bardzo często wykorzystywane w szeroko rozumianym budownictwie. Szczególnie chętnie używane są wszelkiego rodzaju kształtowniki aluminiowe, kątowniki oraz profile równoramienne, profile nierównoramienne. Są one nie tylko podstawą większych konstrukcji, ale służą także jako materiał do dalszego formowania i przetwarzania. Najbardziej powszechnym przykładem ich zastosowania są elementy okienne oraz drzwiowe.

Zalety profili aluminiowych

Profile aluminiowe to elementy konstrukcyjne, które zbudowane z plastycznych i nadających się do swobodnego kształtowania stopów aluminium. Profile równoramienne, profile nierównoramienne w większości poddawane są anodowaniu. Polega on na wytworzeniu na powierzchni metalu cienkiej warstwy tlenku. Anodowanie powoduje, że profile stają się twardsze i bardziej odporne na korozję.  Można nadać im szeroką gamę kształtów:

  • płaskowniki
  • kątowniki
  • ceowniki
  • dwuteowniki
  • rury
  • pręty
  • profile o skomplikowanym przekroju lub bardzo rozbudowanym przekroju poprzecznym
  • profile okrągłe a także profile kwadratowe

Aluminium w natarciu

Plastyczność i wytrzymałość aluminium umożliwia wykonywanie z tego materiału profili służących do wykonania konstrukcji okiennych, fasadowych i drzwiowych. Cechuje się on dużą wytrzymałością na korozję, działanie czynników atmosferycznych oraz gwarantuje bezpieczeństwo pożarowe. Okna aluminiowe, w odróżnieniu od okien wykonanych z PCV nie podlegają odkształceniom pod wpływem promieniowania słonecznego. Nie ma także potrzeby wykonywania regularnych zabiegów konserwujących, które są niezbędne w przypadku okien drewnianych. Przez długi czas aluminium uważane było jako metal „zimny”- czyli taki, który nie spełnia odpowiednich parametrów termicznych. Z tego właśnie powodu okna z aluminium wykorzystywane były najczęściej w obiektach usługowych i budynkach użyteczności publicznej. Wykorzystanie najnowszych technologii spowodowało, że kształtowniki aluminiowe są coraz chętniej wykorzystywane w budownictwie mieszkalnym. Dodatkową zaletą jest możliwość uzyskania skomplikowanych kształtów profili oraz możliwość zastosowania różnego rodzaju wypełnień. Dzięki temu okna z aluminium są energooszczędne i zapewniają zachowanie właściwych współczynników izolacyjności cieplnej.

Hurtownia aluminium PK Met, zaopatruje swoich Klientów między innymi w blachy kwasoodporne i nierdzewne, a także profile, pręty, stopy, taśmy, kątowniki – wszystko z wysokiej jakości aluminium.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *