Rodzaje dwuściennych systemów kominowych

Filed in Budownictwo by on 8 sierpnia 2016 0 Comments

kominy dwuścienne

W obiektach, w których brakuje tradycyjnego przewodu kominowego oraz tam, gdzie nie można lub nie opłaca się go wybudować, warto pomyśleć o montażu eleganckiego dwuściennego komina wykonanego ze stali szlachetnej. Takie rozwiązanie jest nie tylko wygodne i wyjątkowo estetyczne, ale pozwala również na zaoszczędzenie sporej kwoty pieniędzy i dużej ilości czasu, którego potrzeba do wymurowania tradycyjnego przewodu kominowego. Kominy dwuścienne to zatem idealne rozwiązanie dla wszystkich budynków, w których brakuje komina, a w których pragniemy zainstalować system ogrzewania w oparciu o jeden z wielu modeli współczesnych kotłów opalanych paliwami stałymi lub płynni – gazem i olejem.

Obecnie na rynku znaleźć możemy kominy dwuścienne wykonane ze stali szlachetnej, przeznaczone do obsługi kotłów atmosferycznych i kominków opalanych drewnem lub pelletem (specjalny materiał opałowy wykonany ze sprasowanych wiór drewnianych lub innych odpadków drzewnych), a także kotłów opalanych gazem i olejem. Podstawowe modele tego typu kominów przeznaczone są do pracy na sucho w temperaturach maksymalnych sięgających 600 stopni Celsjusza. Specjalną wersją kominów dwuściennych są kominy wyposażone w uszczelki, co pozwala na obsługę kotłów kondensacyjnych i tzw. kotłów turbo wykorzystujących zjawisko kondensacji pary wodnej podczas spalania opału (gazu lub oleju). Systemy kominowe tego typu przystosowane są do pracy na makro w temperaturach sięgających maksymalnie 200 stopni Celsjusza. Inne rodzaje kominów dwuściennych dostępnych na rynku to specjalistyczne kominy przeznaczone do obsługi agregatów ustawionych wewnątrz pomieszczeń, przystosowane do pracy w wysokim ciśnieniu. Na rynku tego typu produktów znaleźć można również designerskie kominy dwuścienne w wersji żaroodpornej, przystosowane do obsługi klasycznych kotłów opalanych paliwami stałymi tj. węgiel, drewno, eko-groszek i innymi materiałami tego typu.

Największą zaletą dwuściennych systemów kominowych jest możliwość montażu kotła, kominka lub agregatu w dowolnym pomieszczeniu użytkowym. Takie pomieszczenie nie musi znajdować się w bezpośrednim sąsiedztwie głównego przewodu kominowego, ponieważ kocioł podłączany jest bezpośrednio do dwuściennego systemu kominowego, który prowadzi się tuż przy ścianie budynku. W ten prosty sposób oszczędza się czas i pieniądze potrzebne do wykonania profesjonalnej instalacji grzewczej. Montaż komina dwuściennego jest prosty i przy odrobinie wprawy może zostać wykonany samodzielnie przez każdego instalatora kotłów. Kominy dwuścienne znajdziesz w specjalistycznych sklepach internetowych, np: https://www.sklepkominowy.pl/pl/c/Kominy-Dwuscienne/26.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *