Wybór profili aluminiowych kwadratowych względem przeznaczenia

Filed in Budownictwo by on 20 listopada 2018 0 Comments

Profile aluminiowe kwadratowe są wszechstronnie wykorzystywane do produkcji elementów konstrukcyjnych. Stanowią często bazę do produkcji elementów wykorzystywanych do realizowania projektów sufitowych. Pośród dostępnych profili kwadratowych można wyróżnić profile zamknięte i otwarte.

Otwarte profile aluminiowe kwadratowe, to materiał, który idealnie wpasowuje się w różne konstrukcje kartonowo – gipsowe. Bez problemu za ich pomocą można przymocować do płaskiej powierzchni płytę gipsową, która jest materiałem idealnie wpasowującym się do tego typu zadań specjalnych. Profile aluminiowe kwadratowe nie są drogie a ich wszechstronne wykorzystanie powoduje, że są bardzo często wybierane przez ekipy remontowe i osoby prywatne.

Gdzie można kupić profile aluminiowe kwadratowe?

Tego typu profile można kupić w każdym sklepie budowlanym. Nietrudno jest je nabyć online. Jest to produkt dość często wykorzystywany przy pracach budowlanych, przy remontach, jak również w przypadku profili aluminiowych zamkniętych, również w przemyśle. Tego rodzaju profile stanowią podstawę przy produkcji elementów wyposażenia domowego, materiałów budowlanych i wykończeniowych, w tym:

  • ogrodzeń
  • balustrad
  • okien
  • kabin prysznicowych
  • nowoczesnych mebli
  • drzwi

Wymiary profili kwadratowych

Wielkość profili aluminiowych w tej kategorii produktowej, w tym grubość i ich długość nie jest ściśle określona. Można bowiem zamówić taki profil, który jest potrzebny pod konkretny wymiar. Plastyczność profili aluminiowych kwadratowych umożliwia tworzenie produktów różnego typu. Lekkość i wytrzymałość materiału, jakim jest aluminium na korozje stanowi konkurencję dla elementów stalowych wykorzystywanych w tym samym celu. Nietrudno również się domyślić, że surowy stan profili nie zawsze wygląda estetycznie. Tym bardziej, jeśli jest z nich tworzone coś, co ma się prezentować i ozdabiać, dlatego też profile aluminiowe można malować specjalnie przeznaczonymi do tego farbami. Dzięki temu mogą być bez problemu dopasowywane odcieniem kolorystycznym do projektu, w jakim są wykorzystywane.

Gdzie jeszcze są wykorzystywane profile aluminiowe tego typu?

Profile aluminiowe kwadratowe, jak również różnego typu inne profile metalowe, znajdują również swoje zastosowanie w transporcie kolejowym, samochodowych, przy produkcji elektroniki albo w przemyśle wojskowym. Wszechstronność profili o tym kształcie jest ogromna. Tego typu profile aluminiowe kwadratowe może ze sobą łączyć za pomocą spawów lub poprzez nakładanie ich na siebie i przytwierdzanie do powierzchni np. budynku.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *