Wyjście na strych

Filed in Budownictwo by on 8 listopada 2016 1 Comment

W prawie każdym domu istnieją takie miejsca do których się rzadko zagląda, ale mimo to wydają się niezbędne. Między innymi takim miejscem jest strych. Niektórzy wykorzystują go jako suszarnie czy też inne pomieszczenie do użytku codziennego. Jest to również doskonałe miejsce do przechowywania rzeczy. Jednak aby nie było to miejsce bardzo widoczne to stosuje się przy strychach specjalne schody strychowe. Takie schodnie są bardzo rożne. Najczęściej są to schody, które w każdej chwili można schować i wyciągnąć. Często w filmach widać jakieś małe drzwiczki na suficie lub u góry ściany a z nich po pociągnięciu wysuwają się schody, są to właśnie typowe schody strychowe.

schody strychowetrychowe w różnym wydaniu

Na rynku można zakupić najróżniejsze modele schodów strychowych. Różnią się one technologią wykonania jak i samym materiałem. Najczęściej stosowane w domach są schody strychowe wykonane z drewna. Są one dość ciężkie jednak po wysunięciu bardzo ładnie wyglądają. Dodatkowo schody drewniane dodają ciepła w wielu pomieszczeniach. Wyróżnia się również schody strychowe wykonane z innego materiału jak na przykład z aluminium czy też metalu. Tego typu schody są bardzo stabilne i są one przeważnie lżejsze od schodów drewnianych.

Przemyślane rozwiązania

Jeżeli u kogoś zakup schodów strychowych jest zbyt kosztowny to zawsze można je skonstruować sobie samemu. Potrzeba do tego kilka desek oraz rolki. Rolki służą do tego, aby schody można było w prosty i lekki sposób przesuwać. W niektórych domach można spotkać schody strychowe stałe. Są to takie schody, które przez cały czas są widoczne. W tym przypadku wiele osób zwraca uwagę na estetykę wykonania takich schodów. Bardzo ważne jest żeby pasowały do wystroju domu. Najczęściej wybiera się wtedy schody drewniane ponieważ są one bardzo uniwersalne i pasują do prawie każdego wystroju wnętrz.

Niezbędne w każdym domu

Podczas użytkowania schodów strychowych trzeba pamiętać również o ich konserwacji. Przy schodach suwanych bardzo ważne jest smarowanie rolek. Brak konserwacji może doprowadzić do blokowania się schodów jak i ich uszkodzenia. Brak smarowania na rolkach jest szybko zauważalny przy ich skrzypieniu, blokowaniu się jak i wypadaniu. Przy schodach drewnianych ważna jest warstwa ochronna drewna, żeby nie uległy one wygięciu oraz pęknięciu. Schody aluminiowe czy też metalowe wymagają specjalnej impregnacji przed rdzą, która osłabia schody. Jak widać schody strychowe to bardzo ważny element domu o który trzeba dbać, żeby nie narazić się na dodatkowe koszty przy zakupie nowych schodów, bo stare nie będą nadawały się już do użytku.

Comments (1)

Trackback URL | Comments RSS Feed

  1. Wciąż zapominamy o naszych strychach i mamy w nich zazwyczaj graciarnię. A przecież to dodatkowa przestrzeń użytkowa i warto o nią zadbać.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *