Jakie kupić pióro Parker?

Filed in Ciekawostki by on 10 października 2014 1 Comment

Dokonując zakupu pióra wiecznego warto wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii, które mogą w dużym stopniu ułatwić nam podjęcie decyzji. Pióra Parker należą do grona bardzo popularnych produktów wśród osób zainteresowanych tą kategorią piór, które charakteryzują się zdecydowanie wyższą ceną od innych, a także wyższą jakością, której pozazdrościć mogą właściciele piór innych firm. Istotne okazuje się samo podjęcie decyzji o zakupie pióra wiecznego. W pierwszej chwili powinniśmy zastanowić się między innymi o tym czy interesuje nas pióro, które w przeszłości należało już do kogoś. Niektórzy nazywają taki produkt piórem vintage, a więc używanym, starym produktem, z którym możemy nabyć razem jego „duszę”. Bez cienia wątpliwości dobrym pomysłem może być także zakup nowego pióra wiecznego, które będzie pochodziło od jednego z dostępnych na rynku producentów. Każde pióro Parker powinno być dobrane w zależności od tego, jakie będzie jego pierwotne zastosowanie.

Klienci biorą pod uwagę zakup pióra wiecznego, które będzie miało konkretne zastosowanie. W zależności od zastosowania możemy dopasować także kwotę, jaką będziemy w stanie zapłacić za pióro. Duże znaczenie ma przede wszystkim szerokość stalówki, aczkolwiek duży wpływ na komfort użytkowania pióra wiecznego ma także jego ciężar. Niektórzy preferują pióra o większym ciężarze, natomiast inni wolą używać pióra o mniejszej wadze. Część klientów zainteresowanych piórem Parker bierze pod uwagę zakup produktu, który będzie posiadał odpowiednie i spełniające oczekiwania elementy dekoracyjne. Są one w stanie w dużym stopniu podnieść atrakcyjność pióra, którego zakup mamy zamiar zrealizować. Pióra Parker dostępne są w bardzo zróżnicowanych cenach, które potrafią sięgnąć nawet 100-200 złotych.

Stalówka może mieć rozmiar EF / XF / X, a wówczas będzie charakteryzowała się tym, iż będzie zdecydowanie najcieńsza. Po prostu cienka jest stalówka w rozmiarze F, natomiast ze średnią grubością możemy spotkać się w przypadku stalówki oznaczonej jako M – Medium. Dopiero kolejne określone jako B – są grube, a BB / 2B – bardzo grube. Pióra Parker mogą pozwalać na korzystanie z naboi, konwertera bądź stacjonarnego systemu napełniania. Niektóre pióra wieczne mają po prostu dość klasyczny wygląd, natomiast inne charakteryzują się nowoczesnym wyglądem. Bardziej wymagający klienci mogą pomyśleć o zakupie zdecydowanie bardziej ekstrawaganckiego pióra wiecznego. Spory wpływ na ostateczny wybór mają środki finansowe, jakie zaplanowaliśmy wydać na ten cel.

Comments (1)

Trackback URL | Comments RSS Feed

  1. Martyna pisze:

    Właśnie przymierzam się do kupna pióra. Bardzo ciekawy wpis!

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *