Nauka i rozwój ludzkości

Filed in Ciekawostki by on 4 marca 2014 0 Comments

Mówi się, że współcześni ludzie niewiele czytają książek. Poparte to jest statystykami opracowanymi na podstawie przeprowadzonych ankiet. Jest to prawdą, jednak należy wziąć pod uwagę także istotne zmiany społeczne, które zaszły w Polsce i na świecie w ostatnim dziesięcioleciu. Mowa oczywiście o niebywałym postępie technologicznym doprowadzającym do tego, że każdy może mieć internet we własnej kieszeni i zabrać go wszędzie tam gdzie mu się to podoba.

Cała nasza uwaga przenosi się do sieci. A ona wciąż w większej mierze polega na czytaniu różnych artykułów, treści tworzonych przez innych ludzi. Oczywiście, że znajduje się tu wiele śmieci, ale także wiele zaskakująco pozytywnych rzeczy. Blogi naukowe cieszą się wielką popularnością. Jest ich wiele i istnieją w różnej formie. Raz przybierają kształt ciekawych, przyciągających uwagę graficznych obrazków i zdjęć na których umieszcza się setki niezwykłych ciekawostek, innym razem są to blogi stricte opisowe, lecz nie mniej popularne. Wielu ludzi interesuje się nowinkami w nauce, postępami w zakresie badań nad genetyką człowieka oraz nowymi możliwościami leczenia chorób. Jednocześnie z drugiej strony mamy grono przeciwników metody in vitro czy klonowania. Dziś ludzkość jeszcze nie wie jakie pułapki czyhają na nas w związku z zabawą w pana Boga, lecz chętnie się w to angażujemy i fascynujemy się tym co tajemnicze i niezrozumiałe, ale coraz bardziej realne.

Podziw do nauki odziedziczyliśmy najprawdopodobniej po naszych przodkach. W każdej polskiej rodzinie znajduje się encyklopedia PWN, jesteśmy uczeni szacunku do książek i słowa pisanego. Dziś w świecie internetu dostęp do informacji jest niemal nieograniczony. Urzeczeni jesteśmy szczególnie nowymi możliwościami oraz technologią, która może ułatwić nam życie. Nadchodzą nowe samochody, które będą nas wozić jedynie z niewielkim naszym udziałem. W czasie podróży będziemy mogli oglądać filmy, słuchać muzyki i relaksować się do woli. Nasze domy, miejsca pracy coraz bardziej zyskują na funkcjonalności i automatyzacji. Ułatwienie dla życia nadchodzi z każdej strony. Czy jest ktoś kogo nie urzekają możliwości jutra? Przy tym wszystkim naukowcy w dużej mierze wciąż stawiają na ekologiczne rozwiązania. Dzięki naukowym blogom na nowo odkrywamy również całkiem prozaiczne rzeczy i sposoby działania. Wiemy już, że powoli kosmos staje otworem przed bogatymi obywatelami tego świata. I my także zaczynamy unosić głowy ku rozgwieżdżonemu niebu, marząc, by kiedyś poszybować wśród gwiazd.

Więcej informacji znajdziesz na stronie http://futureblog.pl/.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *