Jak przygotować się do przeprowadzki do Włoch?

Filed in Ciekawostki by on 19 lutego 2017 0 Comments

Przygotowanie się do przeprowadzki to wcale nie takie proste zadanie. Jeśli przeprowadzamy się z miejsca, w którym mieszkaliśmy kilka lat to czeka nas ogromna ilość pracy. Szczególnie jeśli chcemy się przeprowadzić do innego kraju, np. Włoch. Jak zatem przygotować się do przeprowadzki do Włoch?

Tak naprawdę przeprowadzka do innego kraju różni się tym – oczywiście od strony technicznej – że przewozimy nasz dobytek na naprawdę ogromną odległość, liczoną często w tysiącach kilometrów. Jak się zatem do tego zabrać?

Tak naprawdę kroki zmierzające do zorganizowania całej przeprowadzki są niemal identyczne. Kontaktujemy się z wybraną firmą, której podajemy informacje o przewożonym ładunku, ilości mebli, ich wadze oraz wymiarach. Ponadto informujemy o przewożonym sprzęcie AGD, RTV oraz różnych innych, często niestandardowych przedmiotach. Na tej podstawie firma przeprowadzkowa przedstawia swoją ofertę i cenę. Informuję też o sposobie w jaki będzie zabezpieczać przedmioty, które dla nas są bardzo cenne. Radzimy także szerokim łukiem omijać firmy, które nie oferują dodatkowo ubezpieczenia, gdyż to naraża nas na ogromne niebezpieczeństwo. W przypadku wypadku drogowego możemy stracić przynajmniej większość swojego dobytku.

Jak wyglądają etapy przeprowadzki?

W pierwszej kolejności należy udać się do marketu budowlanego i kupić niezbędny sprzęt, a więc kartony, taśmy, kleje czy folie. Jeśli chcemy oszczędzić na kartonach to polecamy udać się do sklepów odzieżowych, gdzie kartonów mają w zupełności pod dostatkiem i jeszcze będą zadowoleni, że odbieramy od nich śmieci za darmo. Zalecamy także dodatkowo wzmocnić pudełka, aby te nie ulegały odkształceniom.

Przeprowadzkę warto rozpocząć już dwa tygodnie wcześniej przed planowanym terminem. Na pierwszy ogień powinna pójść odzież sezonowa, przedmioty które używamy rzadko. Do decydującej części przeprowadzki powinniśmy przejść kilka dni przed terminem i koniecznie w tym wypadku należy wziąć parę dni wolnego inaczej po prostu się nie wyrobimy.

Rzeczy powinniśmy popakować tematycznie, np. odzież, porcelana, łazienka, chemia itd. W oddzielnym transporcie powinny być przewożone sprzęty AGD oraz meble, które są ciężkie i mogły by uszkodzić delikatne przedmioty. Firma organizująca przeprowadzkę powinna zadbać o to, aby wszystko pozostało na swoim miejscu i bezpiecznie dotarło do celu.

W przypadku Włoch nie musimy martwić się o pogodę, która w czasie wakacji najczęściej bywa sucha, słoneczna i bardzo gorąca. Są to niewątpliwe zalety klimaty śródziemnomorskiego. Ponadto stan dróg, nawet lokalnych jest na dużo wyższym poziomie niż w Polsce. Firma taka jak http://wlochpol-transport.pl/ będzie wiedzieć jak przewieźć nasz dobytek, aby ten w nienaruszonym stanie dotarł do nowego miejsca zamieszkania.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *