• Pudełko wysyłkowe E-CO Box
 • Z tektury falistej z paskiem klejowym i tasiemką zrywającą. Produkowane w pełni zautomatyzowanym procesie, co gwarantuje niski koszt. Specjalnie dla e-commerce.
  viki.com.pl

  Jak umiejętnie spakować rzeczy przy przeprowadzce?

  Filed in Ciekawostki by on 19 lutego 2017 0 Comments

  Każda przeprowadzka to jedno wielkie zamieszanie. Jak sprawić, aby przeprowadzka przebiegła szybko i sprawnie? Należy wszystko odpowiednio spakować i zabezpieczyć, czyli jak?

  Kluczowym elementem każdej przeprowadzki jest sposób pakowania przedmiotów. Nasza propozycja polegała by albo na pakowaniu wg. kategorii lub osobne pudełka dla każdego pomieszczenia. W ten sposób było by kilka grup pudełek, czyli tyle ile pomieszczeń. Te z nich, które zawierają szkoło lub delikatne przedmioty, podatne na uszkodzenia powinno się dodatkowo po podpisywać.

  Jak przygotować sprzęt do pakowania

  Po pudełka możemy udać się do galerii handlowej, gdzie dostaniemy je zupełnie za darmo. Każdy sklep odzieżowy otrzymuje ogromną ilość towaru w pudełkach, które w większości są wyrzucane. Jeszcze kilka lat temu pudełka można było dostać w supermarketach, ale tutaj niepotrzebna makulatura jest bardzo szybko kompresowana i sprzedawana. Jeśli jednak nie chcemy biegać po galerii handlowej za pudełkami możemy od razu udać się do marketu budowlanego, gdzie wszystko powinniśmy mieć na miejscu. Poza pudełkami powinniśmy kupić papier do pakowania, folię strech, folię bąbelkową, taśmę klejącą i ewentualnie sznurek – może być też do bielizny.

  Jak pakować przedmioty?

  Jeśli mamy wątpliwości co do trwałości pudełka to te możemy dodatkowo wzmocnić tekturą pochodzącą z innych pudełek. Przede wszystkim warto wzmocnić spód pudełka, aby zapakowane w nim przedmioty nie wypadły w czasie transportu. Z kolei gdy nie posiadamy folii bąbelkowej jako zamiennik możemy użyć starą odzież lub gazety. Te ostatnie bardzo dobrze się sprawdzają jako „amortyzatory”, lecz ich minusem jest to, że barwią. Dlatego przewożona w gazetach porcelana czy szkło będzie wymagać umycia.

  Jak przygotować transport sprzętów RTV i AGD

  Transport przedmiotów o większych gabarytach nie nastręcza większych problemów doświadczonym firmom, które z reguły posiadają odpowiednią flotę oraz sprzęt pozwalający na sprawny załadunek. Pralkę czy lodówkę można dodatkowo zabezpieczyć specjalnymi pasami, które mocują je mocno do podłoża. W ten sposób nie przewrócą się w trakcie gwałtownego hamowania lub w czasie pokonywania zakrętów. W podobny sposób transportuje się meble, lecz w przypadku mebli te można z powodzeniem położyć na podłodze (w pozycji poziomej).

  Jeśli planujesz przeprowadzkę do Hiszpanii koniecznie skontaktuj się z firmą Hiszpania-Transport posiadamy ogromne doświadczenie w organizowaniu międzynarodowych przeprowadzek oraz transportu.

  Leave a Reply

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *