Ważne zakupy – narzędzia i sprzęt BHP

Filed in Ciekawostki by on 17 grudnia 2013 0 Comments

Dziś, kiedy na rynku mamy dostęp do ogromnej ilości różnego rodzaju towarów, często pojawia się problem z wyborem tego, co naprawdę dobre. Markety prześcigają się w ofertach dla przedsiębiorców.  W specjalistycznych sklepach można kupić zarówno śrubki i nakrętki jak również apteczki pierwszej pomocy czy odzież ochronną. Zanim jednak kupisz wyposażenie do swojej firmy w markecie, najpierw postaw sobie pytanie, czy jakość tych produktów gwarantuje bezpieczeństwo Tobie i Twoim pracownikom.

 

Jak wiadomo sklepy krótkometrażowiec przodują w niskich cenach. Z drugiej jednak strony jakość oferowanych przez nie produktów często pozostawia wiele do życzenia. Dlatego też najważniejsze wyposażenie firmy lepiej kupić w sprawdzonym sklepie. Odzież ochronna, obuwie robocze czy odpowiednio wyposażona apteczka mogą mieć istotny wpływ na bezpieczeństwo, zdrowie oraz życie pracowników, dlatego nie ma co na nich oszczędzać. Decydując się na zakup tego rodzaju produktów należy zwrócić uwagę nie tylko na cenę, ale przede wszystkim na jakość.

 

Wielu pracodawców jest zdania, że robienie zakupów w sklepach sieciowych jest o wiele tańsze niż w sklepach specjalizujących się w sprzedaży tego rodzaju akcesoriów. Zazwyczaj ma rację, ale warto zajrzeć również do sklepów internetowych. Przykładem sklepu, który specjalizuje się w sprzedaży dobrej jakości odzieży ochronnej, obuwia i wszelkiego rodzaju narzędzi jest Narzędziak24.pl. Warto tam zajrzeć chociażby w celu porównania cen. Wielu pracodawców poszukujących narzędzi lub sprzętu BHP stwierdza, że lepiej robić zakupy w tym sklepie, ponieważ płaci się tutaj ceny podobne do tych w marketach, a otrzymuje towar o wiele lepszy.

 

Warto pamiętać, że w przypadku narzędzi, odzieży ochronnej oraz sprzętu związanego z bezpieczeństwem pracy nie można oszczędzać. Sprzęt bez odpowiednich certyfikatów może nie zabezpieczyć odpowiednio pracownika, a tym samym doprowadzić do wypadku. A jak wiadomo wypadki przy pracy to ogromne koszty zarówno dla pracownika jak i pracodawcy.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *