Znaczenie imion na wesoło

Filed in Ciekawostki by on 27 maja 2017 0 Comments

Obecnie coraz częściej nadawane są dzieciom imiona o obco brzmiący pochodzeniu. Jednocześnie pojawiał się powrót do imion naszych dziadków. Trendy są różne i ciągle się zmieniają. Jedno jest pewne imiona, które istniały na polskich ziemiach pierwotnie – już nie istnieją. Miały one swoje źródła od nazw pospolitych i brały się z otaczającej wówczas ludzi rzeczywistości. Były one czymś na wzór przydomków. Każdy musiał się jakoś nazywać, aby można było się do niego zwracać. Czyli powstały z potrzeby praktycznej – bo jak zawołać kogoś kto nie miałby imienia?

Księga imion

Pierwsze prawdziwe imiona były wytworem Słowian lub też przywędrowały do nas z innych części świata m.in. Rzymu, Grecji, półwyspu arabskiego. Imiona o słowiańskich korzeniach można wyróżnić tym, iż nie pochodziły od imion bogów w jakich wierzono. Znajdowali się oni w sferze tabu.

Znaczenie imion

Pierwsze wzmianki na temat znaczenia imion odkryto już w starożytności. Na przykład Egipcjanie wierzyli, że imię to cząstka człowieka, jaka wpływa na jego życie. Niepoprawne dobranie imienia mogło według nich mieć negatywne skutki w przyszłości. Nazywając dziecko jakimś imieniem wypada zapoznać się z jego znaczeniem, gdyż dobrze dobrane imię będzie wpływać na pomyślność w życiu. Na interpretację imion składa się analiza słowa od jakiego pochodzi, datę urodzenia powiązaną ze znakiem zodiaku oraz liczbę astrologiczną. Każde imię pochodzi od jakiego słowa, które można przetłumaczyć na polski.

Znaczenie imion na wesoło

Patrząc na historię znaczenia imion to dość niedawno pojawiły się śmieszne znaczenia imion. Skoro każde imię coś znaczy to dlaczego nie zinterpretować go na wesoło. Tak oto powstały znaczenia, które niejednokrotnie sprawiają się uśmiech pojawia się na naszej twarzy. Jak to ze znaczeniami bywa – wiele z wesołych interpretacji znajduje odzwierciedlenie w rzeczywistości.

Nasz kraj leży w środku kontynentu co skutkowało tym, że napływ obcej kultury był ogromny i różnorodny. Jeśli chodzi o astrologię to ważną rolę odgrywają w tym przypadku znaki zodiaku i liczba astrologiczna. Charakter imienia jaki nadaje mu liczba, jest przypasowywany do znaku zodiaku. Z kolei liczba astrologiczna zawierająca się w przedziale od jeden do dziewięć jest przyporządkowana po zsumowaniu liczb poszczególny liter imienia. Każda z tych liczb niesie ze sobą zbiór cech osobowości.

Znaczenie imion jest znane nam od lat. Ma to licznych zwolenników którzy twierdzą, że teoria te jest prawdziwa i zasadna, ale i tych nastawionych sceptycznie do tego.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *