Jaki powinien być ogród koło Twojego domu?

Filed in Dom by on 17 listopada 2016 0 Comments

Nie ma wyjątków, każdy posiadać własnego domu marzy o pięknym i niepowtarzalnym ogrodzie. I nie tylko po to, aby sąsiedzi nie wytrzymywali z zazdrości, ale po to, aby samemu móc odpocząć i odetchnąć od codzienności. Jaki zatem powinien być ogród, jak go zaprojektować, aby ten spełniał swoją rolę?

Zaprojektuj ogród swoich marzeń

W przypadku projektowania ogrodu najlepiej i najbezpieczniej jest wynająć doświadczoną i sprawdzoną firmę. W tym celu warto się skontaktować z wybraną firmą i poprosić o kilka referencji. Jeśli przekonamy się do naszego wyboru umówmy się na spotkanie i przekażmy nasze uwagi i oczekujmy stosownego projektu. Co powinien posiadać taki projekt? Przede wszystkim powinien przedstawiać cały plan ogrodu, z uwzględnieniem alejek oraz roślinności. Ten ostatni szczegół jest bardzo ważny, gdyż powinien być odpowiedzią na panujące warunki glebowe oraz pogodowe. Przemyślany projekt ogrodu powinien być zatem konsensusem pomiędzy warunkami glebowymi, a dobraną roślinnością, która stworzy jego niepowtarzalny klimat.

Dodatkowo w ogrodzie bardzo ważne jest zaprojektowanie całej przestrzeni, a co za tym idzie wydzielenie jego funkcji. Dzisiejszy ogród to poza ładnym wyglądem także jego ogromna funkcjonalność pozwalająca na spędzanie wolnego czasu w dowolny sposób. Hasło aktualne dziś i jutro to ogród funkcjonalny.

Najważniejsze elementy ogrodu

W projektowaniu ogrodów ważne jest uwzględnienie głównych elementów ogrodu, czyli trawnika, alejek, rabatek bylinowych oraz architektury ogrodowej. Już na etapie pierwszej wersji projektu powinny być przedstawione wstępne wizualizacje. Należy także pamiętać, że zamawiający projekt ogrodu oraz jego wykonanie powinien mieć możliwość dokonania korekt do zamawianego projektu.

Na ostatnim etapie projektu dołączony powinien być cały kosztorys, z opisem i spisem wszystkich roślin.

Jeszcze tylko jeden krok – zakładanie ogrodu

Ostatnim etapem, który dzieli nas od pięknego ogrodu jest jego założenie. Etap ten trwa do paru tygodni. Na tym etapie firma ogrodnicza powinna usunąć wszelkie niepotrzebne elementy na całej powierzchni ogrodu, w przypadku systemu nawadniającego powinna wykonać jego instalację. Następnie przygotować całą infrastrukturę, nasadzić rabatki, krzewy oraz drzewa. Drzewa z racji problematyczności należy mocno przemyśleć, gdyż te pochłaniają dużo wody oraz generują jeszcze więcej cienia. Ostatnim etapem pracy w ogrodzie jest założenie trawnika – ten może być z siewu tradycyjnego lub z rolki.

Jaki powinien być ogród? Przede wszystkim nasz, dlatego już na etapie jego projektowania powinniśmy mieć ogromny udział w jego powstawaniu. Dlatego warto wybrać doświadczoną firmę ze swojego miasta, taką jak Ogrodyfloks z Lublina. Firma posiada wiele pozytywnych referencji, potwierdzających wysokie umiejętności i kwalifikacje.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *