Obraz w łazience? Czemu nie!

Filed in Dom by on 18 grudnia 2017 1 Comment

Remont lub modernizacja łazienki wydaje się prosta do czasu, gdy prace nabierają rozmachu i zbliżają się ku końcowi. Wtedy często dochodzi do nas, że brakuje jakiegoś istotnego elementu, który spajałby wszystko w spójną całość.

obrazy do łazienkiDrobne elementy są najważniejsze

Główne sprzęty w pomieszczeniu łazienkowym jak pralka, wanna / kabina prysznicowa, umywalka czy lustro to zaledwie fundament, na którym buduje się resztę estetycznego efektu. W remontowanie łazienki wkładamy wiele trudu. Dopasowujemy kafelki do umywalki, tą z kolei do wanny lub kabiny i tak dalej. Wszystko jest ze sobą powiązane. Jednak po zakończonych pracach często zostaje dość sporo pustej przestrzeni, która przykuwa wzrok i wywołuje mieszane uczucia. Do dekoracji przestrzeni łazienkowych ma się dość szerokie pole manewru. Warto jednak odrobinę wyjść po za przyjęte schematy i pokusić się o oryginalność. Z reguły stawiamy na praktyczne rozwiązania, które „jakoś” się prezentują. Łazienka to nie tylko czysty funkcjonalizm, ale istotny element aranżacyjnej domowej układanki. Ma ona wpływ na to w jaki sposób prezentują się wszystkie inne przestrzenie – efekt każdego jest wzajemnie od siebie zależny.

Alternatywa dla utartych rozwiązań

Obrazy do łazienki to ciekawa alternatywa dekoracyjna, np. https://wydrukidladomu.pl/obraz-70-Do-Lazienki.html. Wykorzystanie fototapet lub specjalnie wykonanych obrazów na płótnie wprowadza element nowości oraz dodaje swoistego uroku całemu pomieszczeniu. Łazienka nie musi być tylko miejscem, gdzie bierze się szybki prysznic i rusza na powrót do obowiązków. Po ciężkim dniu w pracy, gorący prysznic lub kąpiel w wannie jest balsamem zarówno dla ciała, jak i ducha. Obrazy do łazienki pozwalają zawiesić oko na ciekawym elemencie i odpocząć – jest to z pewnością lepsze rozwiązanie niż obserwowanie półki z kosmetykami dzień za dniem. Obrazy do łazienki dają sporo możliwości względem doboru tego co mają przedstawiać – nie musi być to abstrakcyjny wzór, ale np. ciekawe hasło, sentencja, motto lub spersonalizowana grafika. Koszt tego typu dodatku nie jest wygórowany, także nie trzeba się martwić o spowodowanie nagłej dziury w domowym budżecie.

W sieci istnieje wiele sklepów, które zapewniają dostęp do setek gotowych wzorów oraz opcji do spersonalizowania. Łazienka nie musi być nuda. Drobna modernizacja w postaci obrazu w łazience może przechylić szalę między standardowym, nudnym pomieszczeniem, a unikalnym efektem wow. W zimę warto trochę poszukać i zorientować się w dostępnych opcjach, by w czasie nastania sezonów remontowych oszczędzić sobie czasu oraz nerwów na szukaniu „dopełnień” na szybko.

Comments (1)

Trackback URL | Comments RSS Feed

  1. Katarzyna G pisze:

    Piękna ta łazienka, obraz fajnie dodaje jej uroku.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *