Pachnący dom

Filed in Dom by on 18 października 2017 0 Comments

Zapachy pełnią olbrzymią rolę w naszym sposobie odbierania otoczenia. Dom pachnący kwiatami, świeżo upieczonym ciastem lub lasem iglastym, od razu sprawia wrażenie przytulniejszego i może nawet przywołać przyjemne wspomnienia. Z pomocą w uzyskaniu takich efektów przyjdą nam świece Woodwick, olejki zapachowe oraz najróżniejsze kadzidła. Ale które wybrać?

Olejki

palące się świeceTen rodzaj „płynnego zapachu” jest intensywny i wysoko skoncentrowany, dlatego sprzedawany jest w niewielkich buteleczkach i wymagana stosowania w jeszcze mniejszych ilościach. W przypadku olejków zapachowych najczęściej stosuje się technikę parowania. Niezbędny do tego jest specjalny kominek (a ten może być również wspaniałą ozdobą pomieszczenia!), do którego wlewamy wodę, dodajemy kropelki olejku i podgrzewamy zapaloną świeczką. Chwila moment, a po naszym domu rozniesie się wymarzony zapach. A może mieszanka kilku zapachów? Z pomocą olejków możemy stworzyć własną kompozycję aromatów. Trzeba jednak pamiętać, aby ze względu na siłę tych pachnideł, nie mieszać ze sobą więcej niż 5 olejków.

Świece

Świece zapachowe Woodwick są najpopularniejszym wyborem zarówno w celu wypełnienia domu niezwykłymi aromatami, jak i uzyskaniu romantycznej atmosfery. Są one łatwe w użyciu i najczęściej nie wymagają dodatkowych akcesoriów, szczególnie gdy wybieramy świece w szkle. Świece Woodwick już od lat 90 są symbolem jakości – stosowany w nich wosk jest w pełni naturalny, a zapachy starannie dobierane, żeby jak najlepiej odzwierciedlały aromaty znane nam z natury lub dzieciństwa. W ofercie innych producentów świec znajdziemy utarte zapachy truskawek lub czekolady. A co, jeśli marzy nam się zapach świeżego ogórka, pomarańczowego sorbetu lub dziecięcego pudru? Świece Woodwick spełnią każde nasze życzenie, ciesząc przy tym uszy przyjemnymi dźwiękami drewna trzaskającego w domowym kominku.

Kadzidełka

Ostatni ze sposobów sięga do kultury Orientu, gdzie kadzidła są stosowane w medytacjach, wszelkiego rodzaju rytuałach, ale również na co dzień. Raz rozpalony, ten niepozorny patyczek zabierze nas w podróż do wypełnionych barwami i aromatami Indii, albo pod będące w rozkwicie drzewa wiśni w Japonii. Kadzidełka będą idealnym wyborem dla osób, którym niestraszne są nowe, intensywne zapachy. Przy zakupie możemy się kierować funkcjami konkretnych woni, energią jaką każda za sobą niesie lub, tak całkiem zwyczajnie, własnym upodobaniem wobec aromatu. Do ich stosowania potrzebna będzie tylko podstawka, na której postawimy zapalone kadzidełka.

Artykuł zainspirowany świecami Woodwick w sklepie https://strefaform.pl/pol_m_akcesoria-dekoracje_wyposazenie_swiece-WoodWick-557.html

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *