Różnorodne balkony

Filed in Dom by on 4 marca 2013 0 Comments

Balkony to taka część mieszkania czy też domu, bez której teoretycznie można się obyć. Niemniej jednak niemalże każdy chciałby posiadać je w swoim domostwie. Z pewnością nie jest to coś, czemu należałoby się dziwić. Przecież chociaż powierzchniowo zajmują one naprawdę niewiele, sprawiają że od razu przyjemniej wraca się do domu.

Oczywiście najlepiej jest jeśli wychodząc na taras możemy podziwiać zapierające dech w piersiach widoki, jak to zdarza się czasem w willach bogatych lub średniozamożnych ludzi, którzy mogą sobie pozwolić na willę w górach. Chyba nie może być nic przyjemniejszego niż samotne wyjście na balkon wieczorem i podziwianie zachodzącego słońca… lub romantyczny wieczór spędzony przy drinku pod gwiazdami. Oczywiście, balkony posiadają również inne, dużo bardziej praktyczne zastosowanie. Raczej nikt nie myślałby o romantycznej kolacji w blokowiskach rodem z PRL-u. Tutaj przede wszystkim balkony przydają się do rozwieszania prania. Chociaż w zimę nie jest to do niczego przydatne, gdy temperatura przekroczy dziesięć stopni Celsjusza nagle okazuje się, że po kilkunastu minutach nasze pranie jest całkowicie suche. Oczywiście tutaj też możemy cieszyć się z samego wyjścia na zewnątrz. Może to różnie bywa z ciepłym powietrzem w miastach, ale na pewno kilka minut dotleniania się na tarasie sprawi, że lepiej będzie wrócić do pracy w domu. Właśnie przez ową różnorodność zastosowań balkony potrafią tak bardzo różnić się od siebie nawzajem. Jeśli chodzi o wspomniane już wcześniej blokowiska, tu możemy się spodziewać setek ułożonych równolegle identycznych betonowych płyt. Stoi to niejako w kontraście do domostw ludzi najbogatszych, gdzie znaleźć można praktycznie wszystko. Oczywiście i tutaj głos mają ludzie, którzy cenią sobie przede wszystkim prostotę i nie każdy potrzebuje ekscesów rodem z muzeów sztuki nowoczesnej. Niemniej jednak chyba każdy chciałby posiadać coś, co chociaż trochę ociera się o sztukę. Z tego właśnie powodu nikogo już nie dziwią wymyśle wzory czy rzeźby. Ponadto istotna jest również wielkość takiego przybytku. Działa albowiem tutaj zasada: im większy, tym lepszy.

Chociaż zdarzają się wyjątki, ze względu na swoje praktycznie zastosowanie, balkonyczęścią niemalże wszystkich domostw, zarówno tych bardziej jak i nieco mniej zamożnych. Przecież nieważne czy to bogacz, czy biedak, każdemu czasem przyda się trochę odetchnięcia i wyjścia na moment po to, aby zaczerpnąć świeżego powietrza. Jest to ważne tym bardziej teraz, w czasach gdy ludziom ciężko jest znaleźć czas aby chociaż na moment wyjść na spacer.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *