Akcesoria dla dzieci – elementy wyprawki

Filed in Dzieci by on 23 listopada 2017 0 Comments

Zapewnienie dziecku komfortowych warunków wymaga pokaźnego ekwipunku i całego arsenału przeróżnych akcesoriów. Takie przedmioty jak wózek, butelki czy poduszeczki to tylko niewielka i bardzo podstawowa część całego sprzętu. Akcesoria dla dzieci to spory wydatek, ale wiele z nich bardzo ułatwi życie wielu rodzicom i przyniesie wygodę i komfort dzieciom, dlatego warto w nie zainwestować i zdecydować się na zakup.

JAK WYBRAĆ NIEZBĘDNE AKCESORIA DLA DZIECI?

Przygotowując wyprawkę dla naszego dziecka, warto sporządzić przemyślaną listę zakupów, a także zapoznać się z ofertą sklepów z rzeczami dla dzieci i opiniami na ich temat. Oczywiście należy zacząć od niezbędnych elementów, bez których nie obejdą się ani rodzice, ani maluch. Należą do nich: wanienka do kąpania, wózek, butelki bez szkodliwego bisfenolu, smoczki, nocnik, śliniaki, pieluszki (warto kupić po kilka sztuk na próbę w razie uczulenia), śpioszki, nie wspominając oczywiście o mebelkach i innym wyposażeniu pokoju. Przy wyborze tych artykułów koniecznie trzeba sprawdzić, czy były odpowiednio testowane i posiadają certyfikaty oraz atesty bezpieczeństwa. Młody organizm dziecka jest bardzo wrażliwy na wszelkie drażniące substancje więc kontakt z nimi może mieć nieprzyjemne, a nawet niebezpieczne konsekwencje.

NIEOBOWIĄZKOWE, ALE BARDZO PRZYDATNE

Takie akcesoria dla dzieci jak sterylizator, elektryczna niania, termometr do kąpieli, rogale do karmienia, pieluszki bambusowe, kosze na zabawki, a nawet kocyki do wózka i łóżeczka Minky to przedmioty nowoczesne, wykraczające poza podstawową wyprawkę, ale niezwykle przydatne i praktyczne. Warto je uwzględnić na swojej liście, by zapewnić dziecku dodatkowe bezpieczeństwo i wygodę, a także ułatwić rodzicom opiekę na maluchem.

NAJWAŻNIEJSZY ELEMENT DZIECIĘCEJ WYPRAWKI

Elementem akcesoriów dla dzieci, któremu należy poświęcić najwięcej uwagi, jest fotelik samochodowy. To właśnie ten niezbędny przedmiot (poruszając się samochodem) ochroni dziecko podczas jednej z najniebezpieczniejszych sytuacji, jaka może się wydarzyć – podcza kolizji, stłuczki a nawet groźnego wypadku. Wybór fotelika uzależniamy od wagi i wzrostu dziecka. Powinien mieć stabilny i solidny system mocowań, szerokie i mocne pasy, sztywny zagłówek, osłony boczne czyli głębokie i miękko wyściełane ściany boczne fotelika. Koniecznie musi posiadać wszelakie atesty i być wygodnym aby podróż była dla dziecka przyjemnością.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *