Minionki

Filed in Dzieci by on 11 sierpnia 2017 0 Comments

Są uwielbiane przez miliony ludzi na całym świecie – nie tylko przez dzieciaki, ale także przez ogromne grono dorosłych. Żółte zabawne stworki uwielbiają banany, rozrabiają na całego i mówią w dziwacznym języku, który rozumieją tylko one same. O kim mowa? Oczywiście o minionkach!

Minions (Minionki)

Pierwszy raz pojawiają się w amerykańsko-francuskim filmie animowanym z 2010 roku – Jak ukraść księżyc. Głównym bohaterem jest Gru, który czerpie przyjemność ze wszystkiego co złe, dokucza wszystkim na około i snuje plany największego rabunku wszechczasów – kradzieży księżyca. Jego misterny plan w pewnym momencie psują jednak trzy urocze dziewczynki, które postanawiają, że zostanie on ich ojcem. Minionki pojawiają się tu tylko kilka razy, jednak za każdym razem wzbudzają w każdym widzu salwy śmiechu. Mimo, że nie rozumiemy co mówią, ich zachowanie jest tak komiczne, że już wtedy widzowie całkowicie je pokochali, a twórcy zrozumieli, że w kolejnych częściach muszą pojawiać się na ekranie znacznie częściej!

Druga część serii – czyli Minionki rozrabiają z 2013 roku rozpoczyna się pokazaniem jak dobrze potoczyło się życie wszystkich bohaterów z wcześniejszej części. Gru nie jest już złoczyńcą, sprawdza się za to doskonale w roli ojca, a Minionki pomagają mu w codziennym życiu. Jednak ta idylla nie może trwać długo – jeden z czarnych bohaterów, który chce wykorzystać żółtych bananożerców do swojego niecnego planu podbicia świata, zamienia je w okrutne fioletowe stworzenia, które zjadają wszystko co stanie im na drodze. Oczywiście jednak wszystko kończy się dobrze dla Gru i jego całej rodziny.

Trzecia część serii pod tytułem po prostu Minionki opowiada historię tych stworzeń. Żyły one od zarania dziejów i służyły różnym złoczyńcom. Kiedy zostają bez przywódcy, troje z nich – Bob, Stuart i Kevin wyruszają w świat w poszukiwaniu nowego szefa spod czarnej gwiazdy.

Ostatnią częścią opowiadającą o żółtych rozrabiakach jest film animowany z 2017 roku – Gru Dru i Minionki. Gru dowiaduje się, że ma brata bliźniaka, więc razem postanawiają pokonać złoczyńcę, który zagraża światu. W całą akcję oczywiście zaangażowane są także Minionki. Pojawiają się one na ekranie znacznie rzadziej, niż w dwóch ostatnich częściach, ale dalej są niezwykle zabawne i cieszą zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *