Jak przygotować się do pierwszych spacerów

Filed in Dzieci by on 27 czerwca 2017 0 Comments

Pojawienie się dziecka całkowicie wywraca życie każdej pary, następuje zdefiniowanie wielu zasad i priorytetów. Najprostsze czynności potrafią nabrać zupełnie innego charakteru i często uczymy się ich niemal od nowa. Jest to szczególnie trudne w przypadku pierwszego dziecka i bez wsparcia rodziców lub bardziej doświadczonych rodziców z wieloma sprawami mogą pojawić się najróżniejsze problemy. Z maluchem zwykłe wyjście na spacer jest wyprawą, którą należy właściwie przygotować i zadbać o potrzebne wyposażenie takie jak kocyk czy rożek minky, zapewniające maluchowi odpowiednią ochronę.

Niezbędne zakupy

rożki minkyRodzice lub każdy posiadających już dziecko znajomych szybko uspokoi nerwowy okres pierwszych dni, gdy wszystko jest nowością, a zagrożenia spodziewa się z każdej strony. W żadnym wypadku nie należy popadać w przesadę i w ogóle nie wychodzić z domu, spacery są jak najbardziej wskazane, lecz należy się do nich właściwie przygotować. Przede wszystkim należy dopilnować, aby maluch miał zapewnioną odpowiednią ochronę, najlepsze będą do tego rożki minky, czyli klasyczne beciki dla niemowląt w nowoczesnym wydaniu. Dobre otulenie dziecka sprawia, że nawet chłodna atmosfera nie powinna nas zniechęcać do choćby, krótkiego spaceru. W przypadku rożków minky, które możemy kupić w np. tu https://pidida.pl/5-rozki-minky, można ich używać w naprawdę wielu sytuacjach dzięki ich dwustronnej formie, która pozwala na dostosowanie do panującej za oknem pogody. Oczywiście becik zapewnia ochronę większości ciała, lecz niezbędnym uzupełnieniem jest odpowiednia czapeczka dla malucha.

O czym należy pamiętać?

W żadnym wypadku nie wolno pozwolić sobie na zakup akcesoriów dla dzieci z niepewnego źródła, które nie posiadają niezbędnych certyfikatów, lub wyglądają podejrzanie. W sytuacji, gdy w grę wchodzi zdrowie i bezpieczeństwo dziecka, nie należy pobłażliwie podchodzić do sprawy. Wystarczy rzut oka, aby odróżnić rożek minky od tanich zamienników produkowanych na masową skalę. Choć wizualnie odrębności są niewielkie, to klucz tkwi w gatunku zastosowanych materiałów. Każdy rożek minky jest wykonany z tkanin o najwyższej jakości, bez dodatków jakichkolwiek szkodliwych substancji, nie można tego natomiast powiedzieć o budżetowych wariantach pochodzących z niewiadomego źródła. Oszczędzać można na wielu kwestiach, ale na pewno nie na zdrowiu najbliższych. Z pewnością nikt nie chciałby, aby jego pociecha nabawiła się jakiejś uciążliwej wysypki przez kontakt z kocykiem czy becikiem, w którego produkcji użyto szkodliwych barwników.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *