Tomek i przyjaciele – zabawki dla małych fanów bajki

Filed in Dzieci by on 16 lipca 2017 0 Comments

Jedną z najbardziej kochanych przez dzieci serii animowanych jest Tomek i przyjaciele. Zabawki z tej bajki robią wśród najmłodszych furrorę, a kolejne serie emitowane są przez coraz to nowe stacje telewizyjne, w tym kilka polskich. Co takiego mają w sobie te krótkie historie z życia pewnego parowozu, że przyciągają przed ekran miliony maluchów na całym świecie?

Najsympatyczniejszy parowóz świata

Fabuła bajki toczy się w Wielkiej Brytanii w latach 50-tych i 60-tych ubiegłego wieku, kiedy to na torach można było spotkać parowozy. Kolej sterowana przez zawiadowcę Pana Szyneczkę jeździ po całej wyspie. Bohaterami są między innymi lokomotywy parowe (jak tytułowy Tomek), wąskotorowe i spalinowe, statki, dźwigi i żurawie oraz inne pojazdy. Każdy z nich nosi zdrobniałe imię, każdy też stara się wykonywać swoją pracę jak najlepiej i dąży do tego, żeby być użytecznym. Osią serialu są przygody Tomka i jego najbliższych przyjaciół, choć na przestrzeni kilkunastu serii tej bajki pojawia się naprawdę wiele postaci. Z tyloma bohaterami trudno o nudę.

tomek i przyjaciele zabawkiDlaczego chłopcy tak kochają pociągi?

Pomysł na bajkę Tomek i przyjaciele był prosty i genialny – zmieścić w niej jak najwięcej pojazdów, o których wiadomo, że budzą zainteresowanie dzieci, zwłaszcza małych chłopców. Skąd się bierze ta wielka fascynacja samochodami, pociągami, dźwigami i innymi wielkimi maszynami? Naukowcy mówią, że mamy ją zapisaną w genach. I to od czasów pierwotnych, kiedy pierwsi mężczyźni musieli rozwijać w sobie zdolności nawigacyjne, ze względu na to, jak często opuszczali dom na polowanie. Kobiety, które zostawały na miejscu, wykształcały w sobie umiejętności społeczne, stąd też dziewczynki częściej wybierają lalki niż samochodziki.

Tomek i przyjaciele na własność

Najmłodsze dzieci, kiedy zafascynują się jakąś bajką lub programem, chcą mieć wszystko, co tylko jest dostępne na rynku z wizerunkiem ich ulubieńców. Im wierniej odwzorowane, tym lepiej. Tomek i przyjaciele – zabawki z tą nazwą i obrazkami z bajki na opakowaniu to jedne z najpopularniejszych wśród chłopców w wieku przedszkolnym. Modele lokomotyw, kolejki z torami, czy inne pojazdy, które występowały w serii, jednakowo pobudzają wyobraźnię. Jeśli więc nasze dziecko również zafascynowało się przygodami Tomka, bez problemu znajdziemy zabawki z tego serialu w sklepach, zwłaszcza w tych internetowych, wyspecjalizowanych w modelach i zabawkach z bajek. Różne wersje na różne potrzeby, z których można stworzyć całą wielką kolekcję to zapowiedź wieeelu godzin wciągającej zabawy, do której na pewno dołączą też rodzice.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *