Warszawskie przedszkola

Filed in Dzieci by on 11 lipca 2013 0 Comments

Warszawa, jako miasto wielkich możliwości, stale przyciąga do siebie nowe osoby. Liczba mieszkańców aglomeracji wzrasta, dlatego potrzeba jest również nowych placówek usługowych i edukacyjnych, a wśród nich oczywiście również takich, jak przedszkola.

Zapotrzebowanie na przedszkola jest obecnie w Warszawie szczególnie duże. Jak wspomniano, wiąże się to ze wzrostem liczby mieszkańców stolicy. Przyczyną tego stanu rzeczy są również wyższe koszty życia, przez co, by utrzymać powiększoną rodzinę, oboje rodziców decydują się na utrzymanie pracy. Poza tym wiele osób przyjechało z Warszawy z innych miast, nie mogą więc liczyć na pomoc dziadków, którzy mogliby zająć się ich dzieckiem. Dlatego muszą szukać innych rozwiązań, poza prywatną opiekunką, bo na to decyduje się niewielu rodziców.

Do wyboru są przedszkola publiczne, za jakie płaci się symboliczne kwoty, oraz przedszkola prywatne, które są droższe, ale w swojej ofercie mają bardzo szeroki wybór zajęć. Dzisiaj zatem prywatne przedszkole Ursynów oraz prywatne placówki w innych dzielnicach nie mogą narzekać na brak zainteresowania swoją ofertą. Wiele osób decyduje się na te placówki, ponieważ ich dzieci nie dostały się do przedszkola publicznego. Inni z kolei chcą zapewnić dziecku jak najlepszy start w edukacji, a przedszkola prywatne mają naprawdę szeroki wybór zajęć językowych, sportowych oraz innych, które dla rozwoju dziecka mają kolosalne znaczenie.

Przedszkoli prywatnych w Warszawie jest bardzo wiele i stale powstają nowe, by zaspokoić zapotrzebowania rynku. Większa konkurencja przekłada się nie tylko na szerszy wybór, ale i na presję na obniżanie cen – dzisiaj więc na pewno uda się znaleźć przedszkole, które nie zrujnuje naszej kieszeni. W dodatku rywalizując ze sobą, przedszkola starają się jak najbardziej uatrakcyjnić swoją ofertę, która tym bardziej deklasuje to, co mogą zapewnić placówki państwowe.

Warto zatem sprawdzić i porównać ofertę co najmniej kilku prywatnych przedszkoli, zanim ostatecznie zdecydujemy, gdzie chcemy posłać naszego malucha.

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *