O likwidacji szkód słów kilka

Filed in Ekonomia by on 12 grudnia 2013 0 Comments

mid-air-office_lWielu ludzi uwielbia podróże, a w środkach transportu czuje się fantastycznie. Rzeczywiście, obserwowanie zmieniającego się krajobrazu za oknem pociągu, samolotu, czy samochodu jest fascynujące i jednocześnie odprężające. Radość z przebywania w nowym miejscu jest bezcenna, pozwala na zmianę myślenia i regenerację sił.
Statystycznie najmniej wypadków zdarza się podczas podróży samolotem. Nie zmienia to faktu, że wielu z nas wciąż boi się tego środka transportu i wybiera mniej bezpieczne, ale dobrze znane środki naziemne. Jazda własnym samochodem ma wiele zalet, ponieważ jesteśmy panami własnego czasu, możemy robić tyle przerw, ile dusza zapragnie. Duży plus to także możliwość wycofania się z podróży w każdym momencie i powrót do domu. Decydując się na dłuższy wypad trzeba mieć za sobą przynajmniej kilka lat doświadczenia. Niektóre sytuacje na drodze potrafią zaskoczyć nawet kierowców z dłuższym stażem, zatem żółtodzioby nie powinny prowadzić jednorazowo dłużej niż dwie, trzy godziny.

Najczęstszym problemem w mieście są zwykłe stłuczki. To prawdziwa zmora wszystkich, którzy z samego rana spieszą się do pracy. Pośpiech, brak koncentracji i złe warunki pogodowe są prostą receptą na kolizję. W takim wypadku najważniejsze jest opanowanie i poczucie bezpieczeństwa, które może zapewnić jedynie dobre ubezpieczenie. Najważniejsza jest szybka i sprawna likwidacja szkód. Nie ma nic bardziej irytującego, niż sprawy urzędowe, które ciągną się tygodniami, a nawet miesiącami. Warto zatem dokładnie przestudiować ofertę każdego ubezpieczyciela i przeanalizować warunki, jakie należy spełnić. Dobrze, jeżeli mamy w swoim otoczeniu innych kierowców, którzy opiszą własne doświadczenia z konkretną firmą. Jak wysokie są składki, czy rzeczywiście takie, jakie były w ofercie, jakie są dodatkowe usługi i jak długo trwa likwidacja szkód.

Jeszcze kilkanaście lat temu niejeden kierowca przechodził mękę chcąc rozwiązać sprawę stłuczki. Często był odsyłany z kwitkiem i narażony na dodatkowe koszty. Do dziś zdarzają się mniej uczciwe firmy, które powołując się na „druk drobnym maczkiem” odmawiają wypłaty odszkodowania, jednak ma to miejsce coraz rzadziej. Obecnie ubezpieczyciele dążą do jak najwyższej jakości swoich usług i starają się ciągle uatrakcyjniać swoja ofertę, głównie przez zniżki i szybką likwidację szkód. Co ciekawe, często wywiązują się z umowy dużo prędzej, niż jest to wymagane. Dużą pomocą dla zdezorientowanego kierowcy tuż po wypadku jest pomoc drogowa, która odciąży i tak zdenerwowanych już uczestników niemiłego spotkania.

Więcej informacji pod adresem: http://majorbroker.pl/likwidacja-szkod/

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *