Rodzaje lokat bankowych oferowane przez polskie banki

Filed in Ekonomia by on 19 listopada 2013 0 Comments

Znane od dawna powiedzenie mówi „oszczędzają bogaci, nam też się opłaci”. Opłaci się, jeśli wybierzemy efektywną formę oszczędzania. Formą taką jest lokata pieniędzy w banku. Bankowe lokaty pieniężne, to osobne konta, na których umieszcza się pewne kwoty. Kwoty te muszą tam pozostać przez czas określony w umowie. Logiczne jest więc, że na tego typu koncie można umieścić tylko te pieniądze, bez których wydawania obejdziemy się przez jakiś czas.

Oszczędzanie z terminem

Najpopularniejszą formą oszczędzania w banku są terminowe lokaty bankowe. Terminowość oznacza tu czas, w jakim środki muszą pozostawać na koncie. Jaka jest najlepsza lokata? O tym musimy zdecydować sami. Oszczędzanie tego typu może trwać dłużej lub krócej. Poszczególne banki oferują tu bardzo różne możliwości.

Najkrótsza lokata terminowa to konto otwierane na jeden dzień

Konto takie jest opłacalne tylko wtedy, gdy zdeponujemy na nim naprawdę dużą kwotę. Tylko ogromne pieniądze przyniosą zauważalne zyski w ciągu zaledwie jednego dnia. Na podobnych zasadach działają konta zakładane na jeden tydzień lub miesiąc. Najlepsze lokaty dla posiadaczy niezbyt pokaźnych kapitałów, to konta zakładane na okres jednego roku, dwóch lub trzech lat. W niektórych bankach oferuje się konta pięcioletnie, ale nie są to ulubione oferty klientów. Pięć lat to bardzo długi okres oczekiwania na całe zyski z oszczędności. Dużą popularnością wśród klientów cieszy się deponowanie pieniędzy w banku na okres trzech lub sześciu miesięcy.

Zarabianie na oszczędzaniu

Aby zarabiać na oszczędzaniu, trzeba się do tego dobrze przygotować. Największe korzyści z deponowania pieniędzy w bankach osiągają ci, którzy na wejście oferują bankom duże kwoty – o czym można przeczytać na portalu najlepszaoferta.com.pl. Oprocentowanie lokat jest tym korzystniejsze im więcej pieniędzy oddamy w depozyt. Profity z oszczędzania są tym bardziej odczuwalne, im dłużej nie ruszamy swoich pieniędzy, to znaczy im na dłużej obiecamy bankowi, że tego nie zrobimy. Efektywne oszczędzanie dostępne jest wszystkim, ale najlepiej wychodzą nabanki nim najbardziej wytrwali i cierpliwi.

Co nagle…

Wybór lokaty bankowej powinien być mądrą i przemyślaną decyzją. Zobowiązać się łatwo, wywiązać trudniej. Nie warto na początek rzucać się na głęboką wodę, to znaczy lokować wszystkiego co mamy na bardzo długi czas. Jedna kwestia to to, ile i na jak długo zamrozimy na koncie. Druga kwestia to wybór jednej z wielu opcji. Wielość opcji i możliwości sprawia, że trudno zdecydować się na coś jednego. Wszystkie banki zapewniają, że tworzą dla swoich klientów najlepsze lokaty. Znalezienie naprawdę najlepszych ofert umożliwia ranking lokat. Znajdziemy go w sieci.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *