• ogloszenia anonse towarzyskie
 • serwis zawiera darmowe ogłoszenia towarzyskie i anonse erotyczne znajdziesz tu bez kodów sms wizytówki nocnych klubów oferty
 • Wypożyczalnia Samochodów Koszalin
 • Zepsuł Ci się samochód? Musisz nagle wyjechać? Nie panikuj - wypożyczalnia samochodów osobowych w Koszalinie rozwiąże Twoje problemy. Tanio i solidnie.
  awynajem.koszalin.pl

  Wybieramy zyskowne konto oszczędnościowe

  Filed in Ekonomia by on 17 grudnia 2013 0 Comments

  Wielu jest klientów niezdecydowanych co do wyboru najlepszej oferty konta oszczędnościowego. Jednak w dużej mierze to niezdecydowanie wynika z prostego faktu braku znajomości branży, nie mówiąc już o aktualnych ofertach. Klient podpisuje umowę podsuniętą przez bank bez wcześniejszego sprawdzenia, co do zaoferowania ma konkurencja.

  Zainwestowanie oszczędności

  Aby uniknąć tak nieodpowiedzialnych działań – w końcu często chodzi o nasze oszczędności, które chcemy korzystnie zainwestować – warto najpierw zapoznać się ofertami innych banków. Jeśli nie mamy na to czasu – zajrzeć do rankingów dostępnych w Sieci lub poradzić się ekspertów w firmach doradztwa finansowego.

  To ważne, gdy w grę wchodzą spore pieniądze – zbierane często przez całe lata i odkładane na czarną godzinę – dlatego warto się do tego odpowiednio przygotować.

  Na czym oprzeć decyzję?

  Swoją decyzję trzeba oprzeć przede wszystkim na czynnikach merytorycznych: wysokim oprocentowaniu konta oszczędnościowego, limicie comiesięcznych wypłat, wysokości ewentualnej prowizji od transakcji, możliwości bezproblemowego wpłacania dodatkowych funduszy. To od tych elementów w ogromnym stopniu zależeć będzie bowiem jakość samego konta oraz – siłą rzeczy – również wysokość naszych zarobków (im większe oprocentowanie, tym większe odsetki, tym większe zarobki dla nas).

  Nie bez znaczenia jest też sama struktura, jaką maja takie konta oszczędnościowe, a więc czy na przykład zapewniają dostęp do internetowego serwisu, w którym można sprawdzać stan swoich finansów i zlecać przelewy. Sama decyzja powinna być jednak w pełni niezależna od innych: doradca może nam jedynie przedstawić dostępne oferty, ale nie podejmie jej za nas. Konsultant w banku jest z kolei mało wiarygodnym źródłem informacji, ponieważ zależy mu głównie na sprzedaniu bankowego produktu kolejnemu klientowi.

  Rankingi nie kłamią

  Niezależnym i w dużej części bardzo obiektywnym źródłem cennych informacji okazują się wszelkiego rodzaju zestawienia, analizy, porównania i rankingi takich kont. Tworzone są przez specjalistów, którzy najpierw sami je testowali – nie ma więc obawy, że wnioski z takich zestawień wyciągane są wyłącznie na podstawie samej oferty.

  Standardowo, ranking najwyżej oprocentowanych kont oszczędnościowych daje bardzo dużo informacji o każdej wartej uwagi ofercie bankowej w tym zakresie, można się więc na nich spokojnie opierać podczas podejmowania swojej decyzji. Warto jednak przeanalizować kilka rankingów jednocześnie i dopiero na tej podstawie wybrać taką ofertę, która jest rzeczywiście najlepsza i najkorzystniejsza.

  Leave a Reply

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *