Jak wybrać najlepszą lokatę?

Filed in Ekonomia by on 10 marca 2016 0 Comments

Każdy z nas lubi zarabiać. Jeśli udało nam się uzbierać jakąś sumę pieniędzy warto zastanowić się nad zdeponowaniem środków w banku, aby te zarabiały, dzięki proponowanemu oprocentowaniu.

Wybór najlepszej lokaty – czym się kierować

Woman Putting Coin In Piggy Bank, IndoorsZrób dokładny research – większość osób podjąwszy decyzję o założeniu lokaty prawdopodobnie udaje się do banku, w którym już posiada konto. Czy słusznie? Raczej nie, ponieważ atrakcyjne oferty, naprawdę godne zainteresowania, pojawiają się sezonowo właściwie w każdym z banków. Rzecz jasna istnieje prawdopodobieństwo, że właśnie nasz bank ma aktualnie najlepszą ofertę, jednak warto się o tym przekonać porównując propozycje różnych firm. Jak najlepiej to zrobić? Samodzielnie sprawdzić oferty różnych banków w ich placówkach lub za pośrednictwem Internetu. Można również skorzystać z już przygotowanych rankingów lokat. Zwykle są one tworzone raz w miesiącu. Wspomniane zestawienia są niezwykle pomocne, ponieważ zawierają porównanie lokat, a dzięki ich przejrzystości właściwie na pierwszy rzut oka widać, który bank ma w tym momencie najbardziej atrakcyjną ofertę.

Poznaj oprocentowanie – chyba nikomu nie trzeba przypominać, że kluczową rolę podczas wybierania najlepszej lokaty powinno odgrywać właśnie oprocentowanie. W dużej mierze od niego zależy jak dużo uda nam się zyskać na zdeponowaniu oszczędności w banku.

Sprawdź, czy możesz spełnić wszystkie warunki – banki często przygotowują bardzo atrakcyjne promocje dla nowych klientów. Oczywiście nie ma powodu, dla którego nie należałoby z takich okazji korzystać, jednak warto zapoznać się z warunkami, które należy spełnić, aby móc skorzystać z atrakcyjnych warunków. Niekiedy wystarczy być nowym klientem (bez jakichkolwiek produktów bankowych w tej konkretnej firmie), czasem jednak okazuje się, że należy spełnić dodatkowe warunki, jak na przykład założenie konta. W takiej sytuacji warto sprawdzić, czy jego prowadzenie będzie bezpłatne, w przeciwnym wypadku może okazać się, że koszty prowadzenia konta będą równe, lub niewiele niższe od potencjalnych zysków.

Zdecyduj na jak długo chcesz założyć lokatę – to również dosyć istotna kwestia. Jeśli ma się pewność, że w najbliższym czasie deponowane środki nie będą potrzebne dobrze rozważyć założenie lokaty długoterminowej, ponieważ w takiej sytuacji banki chętniej proponują stosunkowo wysokie oprocentowanie, zatem zarobek będzie sporo wyższy, niż w przypadku lokaty krótkoterminowej.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *