Zasady konsolidacji kredytów – co warto wiedzieć

Filed in Ekonomia by on 30 stycznia 2014 0 Comments

Kredyt konsolidacyjny to rozwiązanie dla tych wszystkich, którzy posiadają więcej niż jedno zadłużenie. Konsolidacja daje możliwość zlikwidowania kilku comiesięcznie spłacanych rat na rzecz jednej, w dodatku o niższej wartości.

Korzystając z tej usługi bankowej możemy połączyć długi wynikające z zaciągniętych dotychczas kredytów gotówkowych, pożyczek gotówkowych, kredytów hipotecznych, samochodowych. Zmniejszenie comiesięcznej spłaty jest możliwe, ponieważ czas kredytowania może zostać wydłużony na wiele lat, w przypadku kredytów konsolidacyjnych z zabezpieczeniem hipotecznym nawet do 30 lat.

Po pierwsze – prezent dla dłużnika

Kredyt konsolidacyjny ma wiele zalet. Jedną z nich jest możliwość otrzymania od banku swoistego bonusu dołączonego do kredytu konsolidacyjnego. Polega on na przyznaniu przez bank kredytobiorcy ustalonego procentu z przyznanej kwoty na dowolny cel konsumpcyjny. W zależności od oferty konkretnej instytucji bankowej ten swoisty „prezent” może wynosić od 10 do 30%. Przyznane środki finansowe klient może przeznaczyć na remont mieszkania albo wymarzone wakacje zagraniczne. Z jednym zastrzeżeniem, część przyznana na potrzeby konsumpcyjne kredytobiorcy nie może być przeznaczona na finansowanie działalności gospodarczej.

Po drugie – sposób spłaty zobowiązań kredytobiorcy

Kredyt konsolidacyjny zakłada, że bank przelewa pieniądze na konta instytucji, w których klient posiada zadłużenia, podlegające procesowi konsolidacji. Ale spotkać można także oferty, w których pieniądze na opłaty związane z zadłużeniami klient otrzymuje od banku na konto osobiste i sam jest zobowiązany uregulować swoje należności. O taki ofertach mowa m.in. na http://konsolidacja-kredytow.info

Po trzecie – konsolidacja nie dla każdego

Otrzymanie kredytu konsolidacyjnego nie zawsze jest możliwe. Bank zawsze zanim udzieli takowego kredytu, zapoznaje się z historią kredytową klienta. Sprawdza jego zdolność kredytową, oczywiście nie bierze pod uwagę zadłużeń, które mają ulec konsolidacji. Sposób oceny zdolności kredytowej jest różny, w zależności od zasad konkretnego banku. Klient, który ma historię w Biurze Informacji Kredytowej, z której wynika, że zalega z wieloma spłatami, ma małe szanse otrzymać od któregokolwiek banku zgodę na konsolidację. Kredyt konsolidacyjny jest pomocą dla tych, którzy przeżywają aktualnie kryzys finansowy, a nie dla osób, które wpadły w poważne długi. Bank pod uwagę bierze także wiek klienta. Zazwyczaj w ofercie konsolidacji znajduje się zapis o dopuszczalnej granicy wieku, jaki może mieć kredytobiorca.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *