Jak zadbać o porządek w firmie, 3 najważniejsze zasady organizacyjne

Filed in Firma by on 15 lutego 2017 0 Comments

W pracy spędzamy mnóstwo czasu. Można śmiało powiedzieć, że to nasz drugi dom. Nie dziwi zatem, że chcielibyśmy czuć się w swoim miejscu pracy komfortowo i po prostu dobrze. Dlatego tak ważne jest, aby utrzymywać porządek w firmie. W atmosferze uporządkowani jesteśmy dużo bardziej produktywni, łatwiej jest nam się zmobilizować do pracy i nie tracimy cennego czasu na poszukiwanie potrzebnych nam dokumentów i materiałów.

pojemniki magazynoweOdpowiednie przechowywanie dokumentów

Przygotowując się do biurowych porządków, warto zaopatrzyć się w kilka niezbędnych produktów. Z pomocą przyjadą nam na pewno pojemniki magazynowe, w tych plastikowych skrzynkach możemy przechowywać właściwie wszystko, co znajduje się w biurze. Zacznijmy od wydzielenia przestrzeni, która posłuży nam za firmowe archiwum. Pojemniki magazynowe, w których ukryjemy dokumenty, możemy umieścić na specjalnych regałach. Można je również położyć na półkach lub schować do szaf. W jaki sposób rozplanować taki magazynek? Należy rozpocząć od selekcji naszych dokumentów, które znajdują się w biurze. Te z nich, które są już nieprzydatne i nie musimy ich archiwizować, pozbywamy się bez zbędnych wyrzutów sumienia. To, co chcemy zatrzymać, chowamy do pojemników magazynowych. Dokumenty oraz ważne papiery umieszczamy w takich miejscach, abyśmy mieli do nich łatwy dostęp.  Każdy taki pojemnik lub teczkę warto szczegółowo opisać – to zdecydowanie ułatwi poszukiwania.

Przechowywanie pozostałych przedmiotów biurowych

Doskonale wiemy, że bałagan tworzą nie tylko dokumenty. Naszą przestrzeń biurową zagracają przeróżne przedmioty: od tych potrzebnych nam w codziennej pracy do tych, które sami przynosimy do pracy. Również te rzeczy należy dokładnie posegregować, wyrzucić to co nam niepotrzebnie i tylko rozprasza uwagę w pracy. Do przechowywania akcesoriów biurowych  również przydadzą nam się pojemniki magazynowe. Ponieważ są one dostępne w wielu wersjach kolorystycznych, nie musimy ich chować głęboko w szafie. Mogą stać na widoku, tak aby każdy mógł bez problemu znaleźć spinacze lub dziurkacz. Ważne jest, aby każdy przedmiot w biurze miał swoje miejsce. Wszystko należy przechowywać według kategorii, które sobie stworzymy. To zdecydowanie ułatwi potem poszukiwanie potrzebnych przedmiotów, co przełoży się na bardziej efektywną pracę. W pojemnikach magazynowych możemy przechowywać również produkty spożywcze, które używamy w biurze, takie jak kawa, herbata, czy słodkości. Dla przetrzymywania żywności należy wydzielić w magazynku osobne miejsce. W taki sam sposób postępujemy z przechowywaniem środków czystości.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *