Zastosowania kasków z serii Protos Integral.

Filed in Firma by on 19 kwietnia 2016 0 Comments

Praca w lesie, siekiera

O kaskach Protos Integral

Kaski Protos Integral to niezwykle udane i powszechnie chwalone konstrukcje, które łączą w sobie modny design, dużą wygodę użytkową i wysoki poziom bezpieczeństwa, gwarantowany przez wyjątkową budowę i zastosowanie do ich produkcji niezwykle lekkich, ale bardzo wytrzymałych materiałów. Wbrew powszechnej opinii, kaski tej marki to produkty dedykowane nie tylko dla pracowników leśnych, ale także dla osób związanych z innymi specjalnościami i zawodami, w tym dla miłośników takich aktywności jak wspinaczka czy speleologia.

Cechy kasku

Większość dostępnych na rynku modeli kasków ochronnych Protos Integral to rzeczywiście specjalistyczny sprzęt dedykowany głównie dla pracowników leśnych, w tym przede wszystkim dla drwali. W związku z tym tego typu kaski prócz naturalnej mocnej konstrukcji, standardowo wyposażone są także w przezroczyste osłony na twarz oraz w wygłuszające nauszniki, których podstawowym zadaniem jest ochrona słuchu przed zbyt dużą dawką decybeli – naturalny element pracy z łańcuchową piłą spalinową. Wszystkie dodatkowe elementy w tego typu kaskach, zwłaszcza wspomniane nauszniki i osłona na twarz, wynikają ze specyfiki pracy przy obróbce drewna. Inne modele kasków Protos Integral, zwłaszcza te dedykowane dla miłośników wspinaczki, takich dodatkowych elementów konstrukcyjnych już nie posiadają. Co warte podkreślenia, na rynku bez trudu znajdziemy również kaski tej marki dedykowane dla różnych gałęzi przemysłu, zwłaszcza dla pracowników budowlanych. Zastosowanie dla kasków Protos Integral znaleźć można chociażby przy prowadzeniu prac na wysokościach, przy pracy w kopalniach, a także przy budowie dróg, tuneli, wiaduktów, mostów i wielu innych obiektów technicznych.

Miłośnicy wspinaczki, a także amatorzy eksploracji jaskiń, dzięki kaskom marki Protos Integral zapewniają sobie najwyższy poziom bezpieczeństwa. Prócz kwestii związanych z bezpieczeństwem, co równie ważne, kaski tej marki zapewniają także niezwykle wysoki poziom wygody użytkowej. Specjalnie zaprojektowany system wentylacji wpływa na komfort użytkowania kasków w różnych warunkach termicznych, także w czasie dużych upałów. Dzięki wyjątkowej konstrukcji, kaski zapewniają dobrą cyrkulację powietrza, co chroni przed nadmiernym poceniem się i niebezpiecznym przegrzaniem. Jednocześnie ta sama konstrukcja, dzięki wyjątkowemu systemowi amortyzacji, w wysokim stopniu chroni przed różnego rodzaju obrażeniami natury mechanicznej, redukując skutki upadków z wysokości lub uderzeń osuwających się ze zbocza i uderzających o powierzchnię kasku kamieni.

Gdzie jednak kupić kask? Kaski Protos integral coraz częściej można kupić w specjalistycznych sklepach internetowych, takich jak:  http://www.2forest.pl/pol_m_Kask-Protos-Integral-100.html.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *